Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dukovanské okruhy 2018 vyhrál Martin Kohout

/
/
/
1364 ZobrazeníMartin Kohout z týmu TJ Kovo Praha se stal vítězem Dukovanských okruhů. 2018. Vítězství vybojoval před Michaelem Borošem a Petrem Hamplem. O svém vítězství rozhodl ve stoupání 1 km před cílem, když měl nejvíce sil z vedoucí čtveřice.

Čtvrtý do cíle dospurtoval nejaktivnější muž závodu Michal Kollert, který strávil více než polovinu závodu v úniku a zvítězil v obou vrchařských prémiích.
Závodilo se hned v prvním okruhu. Už na 30 km se ve stoupání kolem větrné elektrárny z pelotonu oddělila trojice Michal Kollert (Here To Win team), Adam Sekanina (TJ Favorit Brno) a Filip Endler (LAWI Stars – GIANT), kterou se několikrát neúspěšně pokoušel dostihnout Richard Habermann (TJ Kovo Praha). Trojice spolupracovala a vybudovala si před hlavním polem až čtyřminutový náskok. Na 70 km z první trojice odpadá Filip Endler a tým LAWI Stars spolupracuje na dostižení uprchlíků. To se jim daří na 110 km, ale ihned se začíná naplno závodit a vepředu zůstává sedmička nejlepších, ze které postupně odpadává Petr Swaczyna (CK Feso Petřvald), následně loňský vítěz Václav Nežerka (LAWI Stars – GIANT) a nakonec i Richard Habermann (TJ Kovo Praha).
Do posledního sedmikilometrového okruhu vjíždí pohromadě vedoucí čtveřice ve složení Michael Boroš (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice), Petr Hampl (TJ Favorit Brno), Michal Kollert (Here To Win team) a Martin Kohout (TJ Kovo Praha), která si to rozdává v posledních kilometrech. Nejprve to zkouší Michal Kollert, ale nejsilnější se překvapivě ukazuje Martin Kohout, který v náročném závodě ušetřil nejvíce sil a vítězí před papírovými favority Michaelem Borošem a Petrem Hamplem.
Závod Dukovanské okruhy je zároveň vypsán jako Mistrovství kraje Vysočina. Mistrem kraje Vysočina se stal Richard Habermann, který obsadil celkové páté místo. Talentovaný mladík, který přešel od hokeje k cyklistice je schopný hned první rok v mužské kategorii závodit s těmi nejlepšími a to i přesto, že s cyklistikou začal až v juniorské kategorii. Mezi Juniory získal titul Mistr kraje Vysočina David Kulhánek (CK MTB Maraton), mezi kadety Dominik Molák (Vysočina Cycling) a mezi staršími žáky získává titul Tomáš Řetický ze Žďáru nad Sázavou.
Závod Dukovanské okruhy není závodem jen pro elitní jezdce, ale startuje zde i mládež a hobby kategorie. Na start letošního ročníku se postavilo celkem 168 závodníků. Děti závodili na krátkém sedmikilometrovém okruhu a ostatní startovali na dlouhém 37 km okruhu rozděleni do dvou startovních vln. Všechny výsledky naleznete na webu závodu Dukovanské okruhy 2018.
Závod je oceňován hlavně mládežnickými kluby, protože je málo možnosti, kdy mohou mladší kategorie startovat ve větší skupině závodníků, aby si osvojili dovednosti pohybu ve skupině. Z tohoto důvodu nerozdělujeme kategorie hobby a mládeže do více startovních vln.

  • Facebook
  • Twitter