Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Druhý ročník šachového Memoriálu Miloslava Kohouta

/
/
/
224 ZobrazeníŠachový oddíl TJ Jiskra Humpolec, z. s., uspořádal v prostorách Centra Mikádo Humpolec za podpory Generálního partnera Hranipex, a. s., otevřený šachový turnaj pro registrované šachisty KŠSV v neděli 30. dubna jako připomenutí, počest bývalého dlouholetého člena šachového oddílu Miloslava Kohouta.

Turnaje se zúčastnilo 35 hráčů všech kategorií, mezi favority Fide Mistři Lukáš Karásek a Pavel Švanda, oba ze ŠK Gordic Jihlava. Turnaj se hrál švýcarským systémem na sedm kol, tempem 2 x 12 min + 5 sec/tah.

Od prvního kola bojovný turnaj, až poslední kolo rozhodlo o vítězi. Lepším pomocným hodnocením se jím stal Roman Vincze ze ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod se ziskem 5,5 bodu, před šestnáctiletým, nadějným Šimonem Langem ze ŠK Světlá nad Sázavou. Na třetím místě s půlbodovou ztrátou se umístil favorit FM Lukáš Karásek z Gordic Jihlava.

Vítěz turnaje Roman Vincze z havlíčkobrodské Jiskry


Hráči na prvním až třetím místě obdrželi diplom a pohár, prvních deset v pořadí finanční cenu.
Turnaj byl velmi dobře připraven a zabezpečen, což potvrdili samotní účastníci. Za organizaci a zabezpečení turnaje zaslouží pochvalu především pořadatelé Jaroslav Machotka a Vladimír Ptáček, který současně plnil funkci rozhodčího. Velké poděkování za podporu vedení HRANIPEX, a. s.


Výsledky

Pořadatelé předpokládají v tradici tohoto turnaje na počest Miloslava Kohouta pokračovat třetím ročníkem i v roce 2024, zvýšit popularitu turnaje a pozvat k účasti zájemce – šachisty z celé ČR i ostatní.

  • Facebook
  • Twitter