Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dorostenecký turnaj v Třebíči ovládli Hana Hejdová a David Palán z TK Spartak Jihlava

/
/
/
1568 ZobrazeníZa slunného počasí začalo ve čtvrtek 13. srpna v areálu HTK Třebíč tenisové klání dorostenců a dorostenek kategorie C, kterého se zúčastnilo celkem 26 dorostenců a 17 dorostenek.

Domácí klub reprezentovalo 14 hráčů a hráček. Nejdříve se uskutečnily první dvě kola singlů, až odpoledne následovaly čtyřhry.
V pátek odstartovaly čtvrtfinálové a následně semifinálové duely chlapců a semifinále dívek. Do sobotního finále se probojoval David Palán, TK Spartak Jihlava, který ve velmi napínavém souboji zvítězil nad Danielem Blumaierem, ŽLTC Brno, 6:7, 6:2, 10:6 v super tiebreaku. Jakub Veigl, BLTC Brno, se do boje o finále dostal bez boje, když mu skrečoval pro bolest ruky nejmladší účastník turnaje Ondřej Grois, TK Precheza Přerov.
Jakub Veigl si finále zajistil po výhře 6:2, 6:1 nad Radimem Valentou, HTK Třebíč, který přehrál ve čtvrtfinále dalšího domácího hráče Vojtu Grüna 7:6, 6:2.
V prvním semifinále mezi dorostenkami prohrála jednička turnaje Klára Podškubková, TK Spartak Jihlava, s domácí, výborně hrající, Eliškou Grünovou 7:6, 6:1. Druhou finalistkou se stala Hana Hejdová, která porazila Michaelu Zobačovou 6:4, 6:0, obě TK Spartak Jihlava.
V 11.20 začalo na kurtu číslo 1 finále dívek. Domácí favoritka Eliška Grünová ale nenavázala na výborný semifinálový výkon a Hana Hejdová si tak po vítězství 6:4, 6:2 připsala turnajový triumf.
V sobotu v 10.00 začalo finálové utkání mezi dorostenci. David Palán přehrál Jakuba Veigla 6:1, 6:4, a potvrdil roli favorita turnaje.
Ve čtyřhře mezi dívkami triumfoval z poloviny domácí pár Adéla Svítilová/Michaela Palánová, HTK Třebíč, TK Spartak Jihlava, nad dvojicí hráček TK Spartak Jihlava Michaelou Zobačovou a Annou Lebruškovou 7:6, 7:6.
Finálový duel v deblu dorostenců obstaraly dva nejvýše nasazené páry. Vítězství po setech 5:7, 6:0, 10:2 v super tiebreaku si připsali Radim Valenta s Danielem Blumaierem nad párem Filip Smílek/Filip Hübl.
„Pochvalu si zaslouží i rozhodčí turnaje Nikola Neumannová, která celý turnaj výborně řídila,“ hodnotila výkon rozhodčí Pavlína Prausová, předsedkyně klubu HTK Třebíč.


  • Facebook
  • Twitter