Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dopravní podnik města Jihlavy od 1. září posílil dopravu

/
/
/
953 ZobrazeníDopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) začíná s prvním školním dnem opět vypravovat všechny školní spoje, stejně jako do 30. června 2022. Do jízdních řádů Dopravního podniku města Jihlavy se od čtvrtka 1. září vrátily všechny školní spoje, podnik sehnal i nové řidiče.

Na některých linkách bude v přepravních špičkách jezdit více spojů a pojedou i všechny spoje označené v jízdních řádech značkou jede jen ve dnech školního vyučování.

Především školáci pojedou v pracovní dny hned dvěma vozy naráz a to na lince trolejbusu B v čase odjezdu z výchozí zastávky na Dolech v 7.19 a na lince C z výchozí zastávky na Horním Kosově s odjezdem v 7.30. Vozy pojedou za sebou. Zároveň od 1. září dochází na lince číslo č. 5 obsluhující Zbornou k rozšíření počtů spojů v pracovních dnech.

Přehled dalších změn na linkách DPMJ

Na lince č. 3 dochází k posunu času odjezdu večerního víkendového spoje s původním odjezdem ze zastávky Horní Kosov ve 20.29. Spoj bude nově odjíždět až ve 20.47 z důvodu návaznosti a možnosti přestupu na linku č. 4 na zastávce Masarykovo náměstí ve 21.05.

Na lince A dochází k posunu času odjezdu nočního víkendového spoje s původním odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží ČD ve 23.31. Spoj bude nově odjíždět až ve 23.35 z důvodu návaznosti na vlakové spoje Českých drah.

Modernizované dobíjecí kiosky

Posiluje také předprodej DPMJ na Masarykově náměstí. Od konce prázdnin po dobu asi prvních pěti až deseti zářiových dní bude na přepážkách předprodeje fungovat čtveřice pracovníků, aby co nejrychleji odbavila studenty a žáky s jejich žádankami o zlevněné jízdné. Zároveň lze dobíjet elektronické peněženky Jihlavské karty nebo si pořizovat předplacené kupóny v modernizovaných předprodejních digitálních kioscích v ulicích Jihlavy. Mapu smart pointů i jízdenkomatů najdete ZDE.     

Omezení kvůli asfaltu v Antonínově Dole

Během září musejí s drobným omezením počítat obyvatelé Antonínova Dolu. Kvůli asfaltování nové silnice v Červeném kříži nebudou v některých dnech zajíždět autobusy linky č. 12 až do Antonínova Dolu, ale konečnou stanicí pro ně bude zastávka Červený kříž.  Půjde o pátek 9. září dopoledne a podle počasí o dny v následujícím týdnu od 12. do 17. září.

Podnik už nemá nouzi ani o řidiče. S jejich hledáním pomohl červencový náborový den, který přilákal několik nových šoférů, kteří nyní absolvují školení v autoškole.

Změny od roku 2023

Největší změny čekají cestující jihlavskou hromadnou dopravou na konci letošního nebo na začátku příštího roku. V souvislosti se spuštěním nové trolejbusové trati na Bedřichov budou zrušeny autobusové linky s čísly 3, 5 a 12 a vzniknou nové trolejbusové linky G a H a autobusová linka č. 2.

  • Facebook
  • Twitter