Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Doplňkové, veterinární a speciální krmivo – správné krmení je pro psy také důležité

/
/
/
1189 ZobrazeníPes může trpět různými nemocemi a kromě léků vyžadovat speciální krmivo. Správná dieta je základ léčby a pak zlepší zdravotní stav vašeho miláčka. Veterinární dieta je krmivo, které vyvinuli veterináři pro nemocné psy.

Speciální krmivo – co to znamená?

Správný program pro výživu psů je důležitá věc. Kvalitní krmivo působí jako dobrá prevence a má vliv na náležitý vývoj psa. Občas krmivo je nutno měnit – dnes vzrostlo porozumění pro roli výživy pro léčbu nemocí u zvířat. Tak co je to veterinární krmivo? Jsou to prostě granule, doplňky a další druhy krmiva, které pomáhají poskytnout a vybalancovat přesné nutriční potřeby psa v  období jeho zdraví a nemocí. Toto krmivo má kvalitní obsah a jeho vysoce stravitelné komponenty jsou dostatečně šetrné. Jeho produkce je kontrolovaná. Krmivo (https://fera24.cz/krmivo-a-pamlsky-pro-psy/) díky svému složení splňuje veškeré nutriční nároky psů a podporuje jejich regeneraci.

Speciální krmivo pro tvého psa – kdo má o tom rozhodnout?

Produkce veterinárního krmiva začala kvůli zlepšení zdravotního stavu nemocných psů. Je věnovaná pro ně, proto nejprve poraďte se ohledně pokynů pro krmení se svým veterinárním lékařem. Veterinární granule mohou vyvolat negativní zdravotní změny a vliv na zdravého pejska. Stejně by si majitel neměl sám rozhodnout o přerušení krmení veterinárním krmivem nemocného psa. Je také špatné míchat veterinární a normální granule a nebo krmení dvěma druhy krmiva během jednoho dne. Je třeba být důsledným. Podávání klinické diety pro psy je doporučováno na uvážení veterinárního lékaře.

Jaký pes potřebuje speciální krmivo?

Veterinární krmivo najdete když zamiřte do specializovaných prodejen chovatelských potřeb nebo veterinárních pracovišť. Mezi onemocnění, při kterých je nutné krmit psa veterinární dietou, patří alergie a dermatologické potíže(atopie a dermatitida). Speciální krmivo vyžadují také  psy s trávicími obtížemi, sníženou chuti k jídlu a sníženou tělesnou hmotnosti. Používá se jí také v léčbě psů s anorexie, nadváhou a obezitou. Nakoupit můžete krmivo vhodné pro psy s nemoci močového traktu a nebo jaterní encefalopatie.Na trhu dnes existuje velké množství krmiv, také pro psy s onemocnění srdce, hypertenze, cukrovkou, hyperglykémie a onemocnění kloubů. Speciální výživa je doporučena pro březí a nebo kojící feny, senioři a štěňata, psi po operaci (sterilizace, kastrace). Existuje také krmivo doporučované pro psy v stavě kachexie – úbytku hmotnosti během nemocí. V seznamu popsané jsou jen některé nemoci vyžadující podávání speciálního krmiva pro psa

Speciální, veterinární krmivo 

Vysoce kvalitní krmiva jsou speciálně navržena pro individuální potřeby nemocného psa. Ve výživě psů se sníženou funkcí ledvin jsou bílkoviny omezené. Krmivo musí mít sníženy obsah fosforu a vice vitaminů a antioxidačních látek. U psa s alergie je nutné krmit psa eliminační dietou, obsahující bílkovinný hydrolyzát, který nespouští zánětlivé reakce. Pro psy s onemocněním jater granule měly by mít snížený obsah tuku, mědi a sodíku a byt bohatým zdrojem kvalitních a snadno stravitelných bílkovin.  

  • Facebook
  • Twitter