Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobrovolní hasiči ze Žďáru nad Sázavou 2 – Zámek nejaktivnější ve sběru starých spotřebičů na Vysočině

/
/
/
774 ZobrazeníDobrovolní hasiči z Vysočiny významně pomáhají se sběrem a recyklací vysloužilých spotřebičů, čímž přispívají k ochraně životního prostředí. Od roku 2011 jich kolektivnímu systému Elektrowin v rámci projektu Recyklujte s hasiči předali na 37 750 kusů. Nejúspěšnějším sborem zaregistrovaným v projektu byl ten ze Žďáru nad Sázavou 2 – Zámek na Žďársku.

Na první desítku dále dosáhly SDH Třeštice, SDH Bobrová, SDH Kramolín, SDH Lhotky, SDH Křídla, SDH Jimramov, SDH Dolní Cerekev, SDH Vyskytná a SDH Nové Syrovice.
Hasiči na Vysočině uskutečnili za devět let fungování projektu 1072 svozů vysbíraných spotřebičů a na odměnách od Elektrowinu za to získali přes dva miliony tři sta tisíc korun.
„Z počátku byl asi hlavní důvod v tom, že jsme mohli nějakým způsobem přispět k likvidaci starých spotřebičů. Časem jsme poznali, že i program odměn je pestrý,“ potvrzuje zástupce vítězného sboru Marek Entlicher a dodává: „Dobrovolní hasiči jsou rádi za každou korunu, kterou pak můžou následně použít na samotný chod sboru.“
Sběr hasiči ze Žďáru nad Sázavou 2 – Zámek pravidelně vyhlašují. „Oficiálně takový sběr děláme jednou ročně. Ale jinak během celého roku není problém, aby se nám lidi ozvali, že pro nás mají nějaký starý kus spotřebiče.,“ popisuje Marek Entlicher.
Sbor ve Žďáru nad Sázavou 2 – Zámek má v současnosti 117 členů, aktivní je i jeho sportovní jednotka. Zapojit se do projektu Recyklujte s hasiči doporučují jeho zástupci i kolegům z dalších obcí, jedná se o dobré příspěvky do pokladny.
„Sbory dobrovolných hasičů působí skoro ve všech obcích ČR a jsou občany vnímány jako spolek, který se stará o bezpečnost, kulturu a sportovní vyžití v obci, na svou činnost si ale vždy musely finanční prostředky obstarat, jednou možností byl přitom i sběr šrotu,“ připomíná Jan Aulický, ředitel kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
„Chráníme nejen občany, ale i životní prostředí. Proto chceme projekt i nadále podporovat,“ zdůrazňuje Jan Aulický.

  • Facebook
  • Twitter