Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do Smetanových sadů v Jihlavě se chystají archeologové

/
/
/
139 ZobrazeníJeště před chystanou demolicí starého zimního stadionu a výstavbou nové haly obsadí Smetanovy sady v Jihlavě archeologové. Pracovníci společnosti Archaia Brno budou zkoumat zejména hroby, které se v blízkosti zimního stadionu mohou nacházet po bývalém hřbitově.

Park budou od příštího týdne zkoumat v části, kde se v minulosti nacházelo pohřebiště a očekávají se tam tak zejména nálezy kosterních ostatků. „Objevené ostatky budou pochovány a část jich bude využita pro další zkoumání odborníky. Stejně se postupovalo i při výstavbě malého zimáčku,“ uvedl David Beke, jihlavský radní a manažer výstavby Horácké multifunkční arény.
S ohledem na očekávaný maximální možný počet hrobů v lokalitě potrvá terénní část výzkumu zhruba tři měsíce. Na ní pak naváží laboratorní a antropologické práce.

S demolicí a stavbou nové arény by pak měla společnost GEMO, a. s., začít, jakmile město získá demoliční výměr, podepíše se smlouva se zhotovitelem stavby a Jihlavě bude přiklepnuta slíbená dotace ve výši 300 milionů korun od Národní sportovní agentury, která je podmíněna právě podpisem smlouvy.

Projekt výstavby Horácké multifunkční arény podporuje Kraj Vysočina. 

Úvodní foto: Oplocení ve Smetanových sadech, za kterým budou od příštího týdne pracovat archeologové

  • Facebook
  • Twitter