Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do jihlavských základních škol nastoupí v září 611 nových dětí

/
/
/
129 ZobrazeníNových prvňáčků v Jihlavě bude letos 611, z toho 30 je ukrajinské národnosti. Dalších 84 dětí bude v přípravných třídách. Všichni noví prvňáčci dostanou ve svých školách základní pomůcky. Čerství prvňáčci v Jihlavě dostanou ve škole pomůcky v hodnotě 500 korun a také batoh s dárky zvyšujícími jejich bezpečnost na ulici i v přírodě od Kraje Vysočina.

Primátor Jihlavy Petr Ryška společně se svým náměstkem pro oblast školství Richardem Šedivým půjdou přivítat prvňáčky do největší jihlavské základní školy E. Rošického na odloučené pracoviště v Jarní ulici. Školu navštěvuje přes 920 dětí a do prvních tříd tady má letos nastoupit 101 dětí. Otevírají zde proto čtyři první ročníky. Děti 1.A dostanou od primátora drobné dárky.

První den budou mít děti na lavicích přichystaný slabikář, voskové pastelky, lepidlo, stírací tabulku, tužky, deníček, plastelínu, fixy, sadu číslic a značek, velké vodové barvy, ubrus a štětce na VV, složku barevných papírů, sešity, náčrtníky, kreslící kartony, desky na portfolia, velké desky na pracovní učebnice a drobný dárek. „Hodnota pomůcek je asi 500 Kč, každá škola si je nakupuje sama, proto se pomůcky mohou mírně lišit,“ říká Hana Ustohalová z jihlavského odboru školství. Podle ní základní pomůcky zdarma obdrží všichni prvňáčci bez ohledu na sociální situaci rodiny. 

Prvňáčci v Jihlavě i celém Kraji Vysočina obdrží jednotně reflexní žluté batůžky s nápisem Školák Vysočiny. Obsah batohů, který je zaměřený na bezpečnost dětí na silnici i v přírodě, pro nejmladší školáky už tradičně připravuje Kraj Vysočina.

Děti i rodiče by si měli dát pozor také na nové označení školních spojů. Mezi školou v ulici E. Rošického a jejím odloučeným pracovištěm na Jarní ulici bude jezdit spoj označený Š1. Spoj s názvem Š2 se postará o spojení Masarykova náměstí se školami po trase na konečnou v Jungmannově ulici. Kromě dětí ze ZŠ Jungmannova jej mohou využít i žáci ZŠ Kollárova nebo ZŠ Havlíčkova. Oba tyto spoje jezdí zdarma, platí je město. Třetí školní spoj označený Š3 je zpoplatněn a nahrazuje stávající linky D a F v časech přepravy žáků po trase mezi Hlavním nádražím a ZŠ Seifertova. Posilové školní spoje pojedou také na lince C spojující Březinky a Dolinu a zajíždět budou až do Březinovy ulice.      

  • Facebook
  • Twitter