Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do Havlíčkova Brodu míří Balkánský filmový festival

/
/
/
1215 ZobrazeníV sobotu 17. listopadu od 17.00 začíná v klubu Oko Havlíčkův Brod hlavní filmová část festivalu BAFF2018 neboli prvního ročníku Balkánského filmového festivalu. 

První ročník Balkánského filmového festivalu Havlíčkův Brod klepe na dveře. Přestože hlavní program začíná v sobotu 17. listopadu, už ve středu 14. listopadu je pro diváky připraven předpremiérový hudební dokument Scream for Me Sarajevo neboli neuvěřitelný příběh z roku 1994, o koncertu kapely Iron Maiden v obléhaném Sarajevu.

Plakát festivalu

Sobotní program pak nabídne trojici filmových lahůdek balkánské kinematografie. Diváci se zasmějí u Road movie Punk’s Not Dead, pořádnou dávku napětí dostanou při sledování krimi thrilleru Most na konci světa a na, krvavým konfliktem rozdělený, Balkán se podíváme ve válečném dramatu … A dělo bylo ještě žhavé.

Zakladatelem a duchovním otcem festivalu je dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda, jehož snahou bylo přivést do Havlíčkova Brodu filmy, které v kinech jen tak neuvidíte. „Balkánské filmy jsou šokující, plné emocí i cynického humoru. Snaží se vyrovnat s břemenem občanské války. Jsou však i kouzelně hravé a poetické, častokrát podobné naší kinematografii,“ říká Jiří Svoboda.

„Ve Filmovém OKU jsme balkánské filmy promítali hned několikrát a vždy vzbudily spoustu emocí a zájmu. Přivést proto další balkánské filmové snímky do Havlíčkova Brodu byla jasná volba. Chci divákům ukázat, že Balkán není pouze fenomenální Emir Kusturica,“ doplňuje smysl akce Jiří Svoboda.

Vstupné je 80 Kč/film, přičemž diváci si mohou pořídit celovečerní akreditaci, která je vyjde na 200 Kč. Za předpromítaný hudební dokument Scream for Me Sarajevo poté diváci zaplatí 100 Kč. Další informace o festivalu naleznete na webu www.baff2018.cz.

První ročník filmového festivalu BAFF2018 by nebylo možné uspořádat bez podpory sponzorů a partnerů. Festival podpořily: Kraj Vysočina, KOUS Vysočina, z. s., a Orel jednota Havlíčkův Brod.

  • Facebook
  • Twitter