Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dny evropského dědictví budou letos opět i v Telči

/
/
/
757 ZobrazeníDny evropského dědictví (EHD) se konají letos od 12. do 20. září. Otevřou se památky také na Vysočině a nejinak tomu bude i v Telči.

„Cílem celorepublikové akce je především zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů. Tím se myslí nejen památky architektonické, archeologické, sakrální či technické, ale také muzea, galerie, knihovny a i další prostory. V nich máme uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví, které si zaslouží naší pozornost,“ říká ředitel Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči Jaroslav Makovec, „že je město Telč takovou památkovou rezervací bereme jako samozřejmost, přesto považuji za chvályhodné, že se každoročně do akce aktivně zapojuje. Ostatně, naše univerzitní centrum se ke kulturnímu dědictví a historii Telče hrdě hlásí,“ dodává.

Celý program EHD v Telči

Kompletní program EHD 2020

  • Facebook
  • Twitter