Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dětský den s myslivostí v Rozsochatci

/
/
/
1675 ZobrazeníMyslivecké sdružení Rozsochatec-Čachotín při Statku Lesolg, s. r. o., připravilo na sobotní odpoledne 1. června v Rozsochatci pátý ročník Dětského dne s myslivostí.

Akce plná soutěží s mysliveckou tématikou se konala opět v zámeckém parku v Rozsochatci, který k této příležitosti otevřela veřejnosti Jitka Greifová. Úvodní slovo pronesl Jaroslav Halák, který všechny přivítal a seznámil je s programem. Celý program provázeli svými skladbami Trubači z Liščího vršku.

V letošním roce pozvali myslivci sokolníka Františka Adámka ze Záchranné a chovatelské stanice dravců z obce Vavřinec u Kutné Hory, který dětem a ostatním přítomným názorně představil nejznámější dravé ptáky. Několik jich bylo možné vidět také v letu, někteří ptáci měli tento den svou premiéru a část pochází ze zachráněných jedinců právě ze Záchranné a chovatelské stanice dravců. Dětem se velice líbilo poutavé vyprávění nejen o dravých ptácích, ale i o tom jak se chovat v přírodě, kdy se zvířátka zachraňují a kdy naopak by jim zásah člověka spíše ublížil. Na závěr si mohly ptáky pohladit a ti starší se s nimi mohli i vyfotit.
Během celého odpoledne děti procházely jednotlivá soutěžní stanoviště, kde poznávaly stopy a trofeje zvěře, poznávaly dřeviny, hledaly zvěř dalekohledem v parku, střílely ze vzduchovky, malovaly anebo si zahrály skákacího panáka. Děti za splněné úkoly dostaly drobné odměny.
Dalšími body hlavního programu byly vyjížďky na koních zámeckým parkem pro děti, které připravily členky Jezdeckého klubu při Statku Lesolg, o které byl tradičně velký zájem. Radim Ledvinka přítomným předvedl i způsoby vábení zvěře. Poskytovatel internetu Tlapnet, s. r. o., pro děti připravil stánek, kde pomocí speciálních brýlí mohli vidět to, co vidí letící dravec. Autorka Klára Hanoldová zde představila svoji knížku o srně Štěpánce nazvanou Můj život s jednou neobyčejnou srnou, která popisuje, jak se malého srnčete ujali lidé a vypiplali ho od „miminka“ a poté ho navrátili do volné přírody. Zájemci si mohli na místě i knížku zakoupit.
Akce měla přiblížit dětem význam lesa a myslivosti, především zvyků a tradic, které byly zapsány na seznam nehmotného kulturního dědictví České republiky. Pomocí soutěží, poutavého výkladu a praktických ukázek vrací místní myslivecké sdružení pozornost dětí k okolní přírodě, k tomu jak se v ní mají chovat a jak jí mají chránit.
Po programu zaměřeném na mysliveckou tématiku, následoval v zámeckém parku promenádní koncert východoslovenské dechové hudby Vlašanka ze Spišských Vlachů pod vedením kapelníka Rastislava Kožára. Kapela o tomto víkendu vystupovala hlavně v Chotěboři, ale obecní zastupitelé ji pozvali, aby přijela zpříjemnit odpoledne i do Rozsochatce.

  • Facebook
  • Twitter