Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Děti ze školky z Nové Vsi u Nového Města na Moravě v novoměstské nemocnici

/
/
/
388 ZobrazeníKdo je zraněný? Kdo bude pan doktor a kdo sestřička? Chcete se svézt sanitkou? Tyto a mnohé další otázky padaly jedna za druhou. Novoměstskou nemocnici přišly navštívit děti ze školky z Nové Vsi u Nového Města na Moravě. A parádně si to užily.

„Máme vzdělávací projekt Putování se sluníčkem za prarodiči. Babičky a dědečkové nám nabídli, že se jejich vnuci a vnučky mohou přijít podívat na místa, kde pracují, takže dnes jsme v novoměstské nemocnici,“ vysvětlila paní učitelka z novoveské školky Anežka Brožová.

Bezmála tři desítky dětí ve věku od tří do šesti let si vyzkoušely, jak ošetřit raněného. A také coby zranění se svezli sanitkou. Na návštěvu novoměstské nemocnice si školka vyhradila celý den. „Přijeli jsme autobusem. Teď si to tady užíváme. Pak potrénujeme nohy a půjdeme pěšky nazpět do Nové Vsi,“ vyjmenovala celodenní program Anežka Brožová.
Návštěvy jsou v novoměstské nemocnici vítány. Před pár dny přijeli například studenti třetího ročníku Biskupského gymnázia Žďár nad Sázavou. Podívali se do biochemické laboratoře i na onkologii, prošli oddělením nukleární medicíny, prohlédli si zázemí lékárny, magnetickou rezonanci a vyzkoušeli si také „operaci“ s laparoskopickým trenažérem.

  • Facebook
  • Twitter