Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Děti z Dětského domova v Senožatech zvou zákazníky do svého velikonočního Obchůdku

/
/
/
703 ZobrazeníDěti z Dětského domova v Senožatech se zapojily do charitativního projektu velikonoční Obchůdky s Albertem. Cílem celorepublikové akce je umožnit dětem nahlédnout do světa obchodu, vyzkoušet si podnikání a naučit se finanční gramotnosti.

Děti připravily krásné jarní a velikonoční dekorace, jejichž zakoupením je nyní můžete podpořit i vy. Ve středu 17. dubna je totiž budou prodávat v havlíčkobrodském obchodu Albert.

Malí obchodníci se poctivě připravovali
Děti z Dětského domova Senožaty se na velikonoční Obchůdky s Albertem připravovaly dlouho dopředu. Výroba rukodělných dekorací s jarní tématikou trvala několik měsíců. Nejprve probíhala kreativní a tvůrčí fáze při vymýšlení a vyrábění ozdob. Nyní si děti vyzkouší i samotný prodej a komunikaci se zákazníky. Zábavnou formou se tak naučí novým dovednostem a vyzkouší si nakládání s penězi v podnikatelském prostředí.
„Naše děti k velikonočním Obchůdkům přistupovaly s nadšením. Přípravám i vlastní tvorbě věnovaly spoustu svého volného času. Prošly si všemi fázemi, včetně sepisování projektu, tvorby rozpočtu, vytváření seznamu potřebného materiálu a samozřejmě samotného vyrábění. Vyzkoušely si celou řadu výtvarných a rukodělných technik, od stříhání, sešívání, lepení, malování na neobvyklé materiály, práce s hlínou až po začišťování dřeva a zatloukání hřebíků. Nyní je čeká fáze prezentace výrobků a jejich prodej. Myslím si, že vznikla opravdu nádherná dílka s jarní tematikou, a že je vskutku na co se těšit,“ říká Martina Buchalová Horská, ředitelka.
Malí obchodníci zvládli kompletní organizaci letošních velikonočních Obchůdků a pro své zákazníky připravili nejrůznější výrobky. Podpořit jejich snahu a zručnost nákupem jejich uměleckých výtvorů může naprosto každý. Lidé si mohou zakoupit například velikonoční věnečky, hřejivé polštářky ve tvaru oveček plněné pohankou, různé dekorace z přírodních materiálů, keramické výrobky, nástěnné obrázky s jarními motivy a mnoho dalšího. Velikonoční Obchůdky s Albertem proběhnou ve středu 17. dubna v obchodě Albert Havlíčkův Brod.

  • Facebook
  • Twitter