Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Desátý ročník Novoměstského Slunohraní přinese výjimečný a různorodý program

/
/
/
502 ZobrazeníV neděli 3. července začne v Novém Městě na Moravě desátý ročník festivalu Novoměstské Slunohraní. V Horácké galerii se setká téměř třicítka neprofesionálních hráčů na smyčcové nástroje, kteří budou mít po celý týden příležitost učit se od členů Janáčkova kvarteta.

Na nádvoří Horácké galerie proběhnou koncerty pro veřejnost, v úterý 5. července Epoque Quartet, 6. července Italský večer s flétnistkou Michaelou Koudelkovou a cembalistou Gabrielem Smallwoodem (USA), 8. července Janáčkovo kvarteto, Moyzesovo kvarteto (SK), Letní orchestr.
„Formát této šestidenní akce umožňuje setkávání a spolupráci neprofesionálních hudebníků s profesionály, získávání nových hudebních zkušeností a zážitků a jejich sdílení s posluchači“, říká zakladatelka projektu Lucie Čapská (Piskačová). „Velkou odměnou pro nás je to, že Slunohraní přináší všem vzájemné obohacení a lidé se na festival rádi vracejí. Srdečně zvu všechny příznivce komorní hudby na letošní jubilejní ročník.“

  • Facebook
  • Twitter