Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den Země 2022 v Jihlavě

/
/
/
621 ZobrazeníVšichni příznivci ochrany životního prostředí a ekologie budou mít ve středu 20. dubna možnost zúčastnit se oslav Dne Země na Masarykově náměstí v Jihlavě od 9.30 do 16.30.

Ekologické aktivity a projekty představí na náměstí např. EKO KOM, ASEKOL, Chaloupky, Služby města Jihlavy, zoo i školy. Od 10.00 vystoupí pro děti hudební dvojice Vanda a Standa s písničkovým pořadem Aby bylo na Zemi milo. Připraveny jsou i dílničky pro děti, maxipuzzle, popelářský vůz, praktické rady o třídění odpadů. Sbíráme také kola pro Afriku.

Po celý týden můžete navštívit v hale MHD výstavu obrázků dětí z mateřských a základních škol, které malovaly na téma: Voda kolem nás a život v ní.

I muzeum Vysočiny připravilo tematicky laděné dílničky pro zájemce. V úterý 19. dubna od 17.00 se uskuteční přednáška Jana Zedníka na téma: Zemětřesení symbol zkázy i nástroj poznání.

Tradiční součástí Dnů Země je i akce Čistá Vysočina, do které se zapojují lidé v celém Kraji Vysočina a společně uklízí veřejná prostranství i příkopy. Za magistrát se do akce přihlásila asi padesátka dobrovolníků. Do terénu vyrazí ve čtvrtek 21. dubna v odpoledních hodinách. V předem vybraných lokalitách společně vyčistí kus té naší přírody.

Den Země se slaví od roku 1970. Planeta má oficiálně svátek 22. dubna. Města a obce v České republice se do kampaně zapojují od 90. let a připravují různé aktivity a akce zaměřené na ochranu životního prostředí a zodpovědný přístup k planetě.

Úvodní ilustrační foto: Den Země v Jihlavě

  • Facebook
  • Twitter