Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den záchranářů ve Velkém Meziříčí

/
/
/
341 ZobrazeníVe čtvrtek 8. září se na náměstí ve Velkém Meziříčí uskutečnil Den záchranářů, na kterém dětem z mateřských a základních škol, ale i veřejnosti představili zástupci všech složek integrovaného záchranného systému (IZS) svou činnost.

„Letos jsme si pro malé i velké diváky, kteří se na akci přišli podívat, připravili simulovanou ukázku zásahu u dopravní nehody osobního vozidla s koloběžkou. Jsou to totiž právě řidiči koloběžek, kteří způsobují záchranářům rok od roku větší vrásky na čele. Jen za letošní prázdniny zasahovaly naše posádky u více jak dvou desítek takových případů a všeobecně lze říci, že jejich počty mají stoupající trend,“ uvedl Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Autentická podívaná 
Vystrašený řidič osobního auta, věrohodně namaskovaná figurantka a opodál ležící koloběžka – autenticky vypadající situace, kterou s napětím sleduje celé náměstí. Už od začátku je zřejmé, že stav zraněné dívky bude vážný. „Nepoužila ochrannou přilbu a po střetu s vozidlem utrpěla zranění hlavy s následným bezvědomím,“ zahajuje komentovanou ukázku lékař záchranné služby Michal Pačiska.

Foto: archiv Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina

V té chvíli už se na náměstí sjíždí hasiči, policisté i záchranáři a předvádí, jak důležitá je při podobné události spolupráce všech složek IZS. „Chtěli jsme divákům a hlavně dětem ukázat, co se může stát, když podcení použití bezpečnostních prvků, ať už při jízdě na kole či koloběžce,“ dodává Michal Pačiska. 
Ukázky své práce předvedli na náměstí ve Velkém Meziříčí také příslušníci Hasičského záchranného sboru a policisté se cvičenými psy.
Po skončení ukázek si mohli diváci prohlédnout vybavení vozů jednotlivých složek IZS a také Městské policie ve Velkém Meziříčí. „V našem stánku pak měli možnost vyzkoušet si resuscitaci u dítěte i dospělé osoby a nechyběla ani prezentace automatického externího defibrilátoru, který se používá při náhlé zástavě oběhu,“ uzavřel Petr Janáček.

  • Facebook
  • Twitter