Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova

/
/
/
513 ZobrazeníZřícenina kaple sv. Anny u Pelhřimova ožije v neděli 28. července poutníky. Uskuteční se u ní dvanáctý Den pro kapli sv. Anny, kterým se sdružení Zelené srdce snaží upozornit na tuto památku a získat podporu veřejnosti pro její záchranu.

Pro všechny, kterým není osud této památky lhostejný bude od 14.00 připraven program. „Kromě prohlídky kaple bude k vidění výstava fotografií Probuzení kaple sv. Anny a výstava Křížek v polích,“ představuje část programu Pavel Koubek z pořádajícího sdružení Zelené srdce, který bude o minulosti, současnosti a budoucnosti této zapomenuté památky vyprávět.
„Když jsme před lety se snahou o obnovu kapli začínali, věděl jsem, že to bude běh na dlouhou trať, ale stále věřím, že doběhneme do cíle,“ vysvětluje Pavel Koubek aktuální situaci, kdy se stále pracuje na projektu na obnovu kaple.
Po dvou letech se ke kapli vrátí písničkáři Manželé Radovi. Pouze na této akci budou moct návštěvníci získat originální keramické cihličky z chráněné dílny FOKUS Vysočina a podpořit tak obnovu kaple,

Akce je součástí Festivalu řemesel a vyznání, který se koná od Pelhřimova směrem na západ a propojuje zajímavá místa.

Ke kapli se dostanete polní cestou kolem zahrádkářské kolonie zhruba 200 metrů za městem od silnice ve směru na Humpolec.

Kaple sv. Anny, foto Pavel Koubek

Cihličky s obrázkem kaple sv. Anny, foto Pavel Koubek

  • Facebook
  • Twitter