Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den hygieny rukou se v Nemocnici Havlíčkův Brod

/
/
/
854 ZobrazeníV pátek 4. května se uskuteční v Nemocnici Havlíčkův Brod tradiční Den hygieny rukou, zájemci se mohou zúčastnit od 9.00 do 12.00 a vyzkoušet si pod odborným vedením ve vestibulu hlavní lůžkové budovy správnou techniku mytí a dezinfekce rukou, která je nezbytná zejména v nemocničním prostředí, kde se snadno mohou šířit tzv. nozokomiální infekce.

K dispozici bude speciální přístroj odhalující, zda si ruce myjete všude a správně.

Mytí a dezinfekce rukou jsou nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem, jak zabránit vzniku a šíření infekcí v populaci i zdravotnických zařízeních.

Plakát akce

Nemocnice chce poskytovat bezpečné a funkční prostředí pro pacienty i personál. K dosažení tohoto cíle se snaží zdravotníci minimalizovat a kontrolovat všechna možná rizika. Zdravotnický personál nemocnice je v těchto postupech pravidelně školen, dodržování předepsaných zásad hygieny rukou je průběžně kontrolováno.
„Doufáme, že zájem bude i z řad návštěv pacientů, neboť právě blízká osoba jdoucí na návštěvu může pacienta vystavit infekčním faktorům. Návštěvy jsou vyzývány k dezinfekci rukou před tím než jdou k lůžku pacienta. Na každém oddělení je na chodbě za tímto účelem k dispozici dezinfekční prostředek,“ sdělila k problematice náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Lada Nováková.

  • Facebook
  • Twitter