Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Demontáž stožárů omezí dopravu v Sokolovské a Pávovské ulici v Jihlavě

/
/
/
566 ZobrazeníV Sokolovské a Pávovské ulici v Jihlavě pokračují práce na rozšíření trolejbusové dopravy. Od úterý 31. října do 30. listopadu tam musí řidiči počítat s dopravním omezením. V rámci prací na Rozšíření trolejbusové dopravy Jihlava – sever budou pracovníci specializované firmy demontovat na Bedřichově stávající stožáry veřejného osvětlení.

„Během prací bude v uvedených ulicích omezen provoz a současně i parkování nebo vjezd k nemovitostem v nejbližším okolí. Majitele aut budou o konkrétních krocích informovat pracovníci pověřené firmy,“ upozornil Pavel Svoboda z jihlavského odboru rozvoje města.

Stavba Rozšíření trolejbusové dopravy Jihlava – sever je před dokončením. V současnosti firma montuje vzdušné trakční vedení v Sokolovské a v prostoru točny MHD domácí potřeby v Pávovské, dokončuje práce v okolí měníren vysokého napětí, propojuje kabelové vedení nebo osazuje svítidla veřejného osvětlení.

Nová trolejbusová trať je napojena na stávající trolejbusovou infrastrukturu v okružní křižovatce ulic Pražská, Romana Havelky a Sokolovská a je vedena Sokolovskou a Pávovskou ulicí až na smyčku před výrobními areály společnosti Bosch Diesel a Automotive Lighting.

Nová trolejbusová trať, která má 5,7 kilometrů, umožní využití bezemisní trolejbusové dopravy v lokalitě Bedřichov, propojení města s průmyslovou zónou – sever a zajištění bezemisní MHD v částech města Pávov, Červený Kříž a Antonínův Důl prostřednictvím takzvaných parciálních trolejbusů.

Na výstavbu nové trolejbusové trati se městu podařilo získat dotaci z Operačního programu Doprava prostřednictvím integrované strategie Integrovaný plán rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace. Výše dotace činí zhruba sto milionů korun.

  • Facebook
  • Twitter