Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dělníci budují na vstupním pavilonu provizorní střechu, aby mohli rozebrat tu stávající

/
/
/
156 ZobrazeníNad budovou vstupního pavilonu novoměstské nemocnice, který prochází třetí etapou plánované rekonstrukce, vzniká provizorní střešní konstrukce. Technologie přestavby vstupního pavilonu, jíž realizuje zřizovatel Kraj Vysočina, vyžaduje vystavění provizorní střechy. Ta má zakrýt tu část stávajícího zastřešení, kterou bude nutné kompletně rozebrat. Tak, aby mohla být nově vystavěná a zaizolovaná

„Stavba je v současně době ve fázi přípravy opravy prostřední části střechy. Během opravy je nutné kompletně odstranit původní skladbu střechy a dostat se až na stropní podklad. Tato fáze bude náročná, protože se odehrává přímo nad prostory nově vystavěných laboratoří,“ informoval technický náměstek Nemocnice Nové Město na Moravě Jiří Drdla.

„Pochopitelně máme po odkrytí původní krytiny obavy z možného průsaku dešťové vody. Tomu se snažíme všemožně zabránit,“ dodal.

Provizorní střecha nad budovou vstupního pavilonu novoměstské nemocnice

Provizorní střešní konstrukce je dřevěná, vazníkového typu. Bude potažená plechovým krytem, přičemž prostory pod touto konstrukcí umožní dělníkům volné provádění stavebních prací. „Ty mají být dle harmonogramu dokončeny v lednu příštího roku. Provizorní střecha bude po splnění účelu demontována,“ upřesnil Jiří Drdla.

Projekt rekonstrukce vstupního pavilonu v této fázi počítá také s rozšířením původního vjezdu, který bude bezbariérový a s doplněním chodníku pro pěší. Kompletní dokončení modernizace vjezdového pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě je plánováno na druhou polovinu příštího roku. Rekonstrukce vyjde na 73 milionů korun a Kraj Vysočina, jako zřizovatel nemocnice, ji hradí ze svého rozpočtu a z evropské dotace.

  • Facebook
  • Twitter