Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

David Vávra a Ondřej Ševců v Brodě o architektuře a památkách

/
/
/
863 ZobrazeníHavlíčkův Brod hostí ve čtvrtek 20. října konferenci nazvanou Památkář, projektant a investor ve vzájemném dialogu. V koncertním sále Staré radnice začíná konference v 10.00. Součástí konference budou přednášky dvou předních českých architektů Davida Vávry a Ondřeje Šefců.

David Vávra (úvodní foto na Havlíčkově náměstí v Brodě s místostarostou Liborem Honzárkem) je českým architektem, hercem a publicistou. Po gymnáziu studoval pozemní stavitelství na ČVÚT a na Akademii výtvarných umění v Praze. V Čechách je známý jako propagátor kvalitní architektury, který upoutal pozornost odborníků i laické veřejnosti jako průvodce ojedinělým televizním seriálem o architektuře Šumná města. David Vávra ctí myšlenku, že moderní dobrá architektura může koexistovat s architekturou starší.

Ve své přednášce Deset kroků architektury představí David Vávra svůj úhel pohledu na to jak architekturu vnímat a přistupovat k ní. Vlastní komentář architekt doprovodí i bohatou obrazovou dokumentací.

Ondřej Šefců je absolvent FA ČVUT. Od roku 1983 byl zaměstnán u Státního ústavu památkové péče (nyní Národní památkový ústav), kde pracuje dodnes. Zabýval se regeneracemi mnohých památkových rezervací (Tábor, Jindřichův Hradec, Slavonice, Prachatic a další). Vykonával památkový dohled na mnoha památkových obnovách, např. Karlův most, paláců pro Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR a Senát Parlamentu ČR, hradu Křivoklát apod. Od roku 1996 je místopředsedou Společnosti pro technologie obnovy památek. Architekt Šefců také publikuje, letos obdržel mezinárodní Cenu Jože Plečnika za celoživotní práci při obnově památek.

Ondřej Ševců, archiv Libora Honzárka

V přednášce O památkové péči ve 40 obrazech Ondřej Šefců popíše základní teze ochrany památek, upozorní na obvyklá klišé a vysvětlí základní rozpory oboru. Ve zkratce okomentuje hlavní zásady přístupu ke kvalitní obnově památek ve vazbě na vzlínání vlhkosti, problematiku údržby, statické poruchy a uplatňování moderních materiálů včetně práce s barvami. Promítnuty budou i dva krátké tematické filmy.

  • Facebook
  • Twitter