Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dárky v krabici od bot můžou dostat i děti z Havlíčkobrodska

/
/
/
531 ZobrazeníUž po druhé se Šipka – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi zapojuje do projektu Krabice od bot. Děti z rodin, které často nemají finance na dárky pod stromeček, se tak můžou těšit, že Ježíšek opravdu něco přinese.

A radost můžete přinést i vy, stačí si vybrat nejbližší sběrné místo, jak staré dítě chcete obdarovat, zarezervovat si dárek pro dítě určitého věku a pohlaví a dobrovolníci už zajistí, že krabice doputují k holkám a klukům.

„Často se stává, že naše rodiny nemají finance na dárky. Pod stromečkem se proto objevují drobnosti, které rodiče našli ve vyřazených věcech. V krabicích od bot jsou dárky praktické, ale i rozvojové, jako například školní potřeby, knihy, nebo stavebnice,“ vysvětluje vedoucí Šipky – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Jitka Muzikářová.

Loni přijelo do Havlíčkova Brodu auto plné krabic, většinou zabalených ve vánočním papíru, už v polovině prosince, aby bylo možné krabice roztřídit a včas předat rodičům, kteří si je schovali pro děti pod stromeček. „Lidé neposílají konkrétní dárek, který dítě chce, ale vědí, že drobnosti doputují například k osmileté dívce nebo pětiletému chlapci. Podle věku a pohlaví tak mohou zabalit hračky, pastelky, sešity, oblečení, bonbóny, kosmetiku nebo i milé vánoční přání,“ doplňuje Jitka Muzikářová.

Další možností je darovat krabici od bot online. „Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot totiž nevejdou, a právě na ty je tu Krabice online. Díky vašemu daru budeme moci dětem z rodin v nouzi přispět na kroužky a školní potřeby, výlety nebo třeba taneční. Krabice od bot tak bude dělat radost nejen o Vánocích,“ vysvětluje Zdeňka Sobotová, manažerka projektu Krabice od bot. Krabici online můžete poslat jménem někoho dalšího, za třídu nebo firmu. Stačí si vybrat ze tří druhů ilustrovaných dárkových certifikátů, doplnit jméno a vzkaz a certifikát vám přijde na e-mail hned poté, co váš dar projekt obdrží.

V loňském roce pracovníci Diakonie Českobratrské církve evangelické vybrali více než 25 tisíc dárků. Zapojila se řada dětí a rodičů, mateřských i základních škol, firemní kolektivy i sportovní kroužky.

Šipka – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi
Poskytuje službu v rodinách s nezaopatřeným dítětem, které se ocitly, případně jsou ohroženy nepříznivou sociální situací. Pracovníci Šipky pracují jak s dítětem (např. podpora školní přípravy, aktivity vhodné pro přiměřený vývoj dítěte), tak s rodiči (posilování rodičovských kompetencí, mapování rodinného rozpočtu, doprovázení při jednání s institucemi). Dále je rodina podporována např. ve vzájemné komunikaci a trávení volného času. Služba je poskytována zdarma. Šipka působí na Havlíčkobrodsku, v Humpolci a v jeho přilehlých obcích.

  • Facebook
  • Twitter