Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Další nález válečné munice, tentokrát u Havlíčkovy Borové

/
/
/
1499 ZobrazeníVe čtvrtek 19. září kolem třetí hodiny oznámil nálezce na linku tísňového volání nález předmětu připomínajícího munici, který našel na kraji lesa v katastru Havlíčkovy Borové v lokalitě U Cihelny – Havlíčkův les.

„Operační důstojník oznamovatele poučil, aby s předmětem nemanipuloval a na místo ihned vyslal policejní hlídku. Policisté místo nálezu zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika.
Pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako dělostřelecký granát ráže 3,7 cm Sprgr. 18. Jedná se o tříštivo – trhavou munici německé výroby z období druhé světové války, která se používala do protitankového kanonu 3,7 cm Pak 35/36. Tato munice byla určena k ničení pěchoty a lehce pancéřových vozidel. Munici pyrotechnik zajistil a převezl k následné likvidaci,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Dělostřelecký granát ráže 3,7 cm Sprgr. 18 , foto: Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter