Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem s novým povrchem

/
/
/
1287 ZobrazeníPo novém betonovém povrchu jezdí od úterý 21. července řidiči na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Specialisté stavební společnosti Skanska zprovoznili nový zhruba sedmikilometrový úseku D1 od Humpolce ve směru na Brno. Doprava byla převedena ve večerních hodinách.

„Mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem budou řidiči od úterý jezdit už jen po novém cementobetonovém krytu. Dalších sedm kilometrů druhého jízdního pásu ve směru na Prahu dokončili pracovníci Skanska v rámci samostatné stavby už v loňském roce,“ uvedl projektový manažer společnosti Skanska Michal Vozdecký.

Ve směru od Humpolce (exit 90) pojednou řidiči prvních sedm kilometrů po čerstvě zprovozněním pravém jízdním pásu a následně bude provoz převeden do levého jízdního pásu. V celém zhruba 14kilometrovém úseku D1 od Humpolce po Větrný Jeníkov (exit 104) tak bude veden obousměrný provoz v jednom jízdním pásu, a to ve dvou pruzích v každém směru.

Úsek před uvedením do provozu


V celém úseku by řidiči vzhledem k probíhajícím pracím měli nadále jezdit s maximální opatrností a respektovat přetrvávající omezení rychlosti na 80 km/h. Zachováno zůstává také úsekové měření.
Po převedení dopravy se pracovníci společnosti Skanska pustí do bourání stávajícího betonového povrchu v uzavřeném pásu dálnice, rozšíří zemní těleso a položí nové konstrukční vrstvy, včetně nového cementobetonového povrchu. Pokračují také ve výstavbě dvou nových mostů.

Úsek před uvedením do provozu


Úplné ukončení stavebních prací souvisejících s modernizací D1 v úseku 12 se plánuje na druhou polovinu příštího roku.

  • Facebook
  • Twitter