Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Cyklo-běh se zastaví v pondělí na Vysočině, vedle krajského města také v Pelhřimově a Kamenici nad Lipou

/
/
/
526 ZobrazeníV pondělí 17. černa bude mezi 8.00 až 9.00 na ZŠ Křížová v Jihlavě zastávka Cyklo-běhu za ČR bez drog, který je dlouhodobě největší celonárodní protidrogovou vzdělávací akcí spojenou se sportem. V ulicích budou také probíhat rozdávací akce protidrogových vzdělávacích materiálů. S projektem se setkají také v Pelhřimově a Kamenici nad Lipou.

Cyklo-běh už dvacet let upozorňuje na drogovou negramostnost u dětí a mládeže a volá po zvýšení protidrogové osvěty. Výrobci, drogoví propagandisté a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a neznalost toho, co drogy jsou a co způsobují a především zneužívají lhostejnost rodičů a institucí. Akci organizuje občanské hnutí Řekni ne drogám – řekni ano životu.
„K rozhodnutí dětí nebrat drogy vede cesta prostřednictvím včasného pochopení, co přesně drogy jsou a co způsobují. Poslední 22 let naší intenzivní protidrogové osvěty a prevence potvrdilo, že vzdělávání o drogách je jedinou nadějí, které vede k jistému snížení jejich zneužívání ve společnosti. Tato osvědčená cesta je tak přímo v rozporu se snahami zamaskovat ničivé následky drog jejich legalizováním. Samotná legalizace drog není řešením na problémy drog. Cyklo-běh tak dává příkladnou šanci, že aktivní osvěta a vzdělávání o drogách je tímto řešením,“ popisuje Pavel Mudra, tiskový mluvčí projektu.

Tým Cyklo-běhu, archiv pořadatelů

Slavnostní zahájení 20. ročníku Cyklo-běhu proběhlo v pondělí 10. června v Hranicích za účasti dětí, známých osobností a hostů. Další desítky mladých sportovců pak společně s cykloběžci odstartovaly letošní turné. Celá akce bude skončí v Praze v pátek 21. června. Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.

Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 42 měst Čech a Moravy. „Celkem trasa čítá téměř 1300 kilometrů. Tým osmi až deseti cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za deset dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 130 kilometrů.
V průběhu tohoto maratonu navštěvuje desetičlenný tým Cyklo-běhu představitele 42 měst a mluví s nimi o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené protidrogové osvětě v daném městě a jeho okolí.
Zároveň bude městům prezentovat efektivní detoxikační program pro drogově a alkoholově závislé, fungující výhradně bez použití náhražkových drog. Projekt je také iniciátorem myšlenky Den bez drog.
Přímo na trase Cyklo-běhu se v naplánovaných městech zastavuje tým lektorů protidrogového vzdělávání a dodává zdarma přednášky pro děti a mládež s názvem Pravda o drogách,“ dodává Pavel Mudra.

Studie naznačují, že mladí lidé, kteří nezačali brát drogy do svých 21 let, už s největší pravděpodobností s drogami nikdy nezačnou. „Naším cílem je zvýšit zanedbané protidrogové vzdělávání a osvětu v naší zemi u dětí a mládeže. Děláme to 22 let a nikdy jsme nebyli a nebudeme pro jakoukoliv legalizaci jakékoliv drogy. Po celých 22 let upozorňujeme na nebezpečí drog a marihuany. Existují dokonce někteří jedinci a skupiny, kteří se tím, co děláme, cítí ohroženi, a snaží se zlehčovat tento problém. Je neuvěřitelné, že místo toho, aby chránili děti, útočí. Opakovaně se potvrzuje, že ti, kteří drogy skrytě nebo otevřeně schvalují, šíří nebo je sami zneužívají, kritizují a znehodnocují aktivity, které propagují život bez drog. Propagujeme život bez drog, který je lepší než život s drogami. A děti mají právo to vědět,“ uzavírá tiskový mluvčí projektu.

  • Facebook
  • Twitter