Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtyři řidiči na Vysočině přišli o víkendu o průkazy kvůli alkoholu

/
/
/
1284 ZobrazeníDalší čtyři řidiče pod vlivem alkoholu registrovali policisté o víkendu na silnicích Vysočiny, ve třech případech řidičům zadrželi řidičské průkazy, ve čtvrtém případě se tak nestalo, protože ho neměl hříšník u sebe.

První případ zaznamenali policisté už v pátek 7. února v Petrovicích u Okříšek na Třebíčsku, kde dopoledne kolem půl jedenácté kontrolovali řidiče osobního vozu Jeep Grand Cherokee. „Policisté v rámci běžného výkonu služby dohlíželi nad plynulostí a bezpečností provozu a kontrolovali vozidlo v Petrovicích, vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozu a následně k dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní – 0,63 promile alkoholu v dechu, což potvrdilo i opakovaní – 0,41 a 0,53 promile alkoholu v dechu. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které bezdůvodně odmítl. Policisté muži zakázali další jízdu, ale řidičský průkaz mu nemohli na místě zadržet, neboť jej nepředložil s tím, že jej nemá u sebe. Případ přestupku policisté zadokumentují a odevzdají k řešení do správního řízení,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Další dva případy se staly v sobotu 8. února, nejprve se časně ráno stala v Ledči nad Sázavou dopravní nehoda. „Pětapadesátiletý řidič osobního auta Honda projížděl po silnici II/339 po Komenského ulici v Ledči nad Sázavou ve směru k Habrecké ulici a v blízkosti místní základní školy přejel vlevo do protisměru a narazil do kovového zábradlí, které bylo na okraji dlážděného chodníku,“ dodala tisková mluvčí. Řidič poškodil jak auto, tak kovové zábradlí. Policisté u něho dechovou zkouškou odhalili 1,74 promile alkoholu v dechu, stejnou hodnotu ukázaly i opakované dechové zkoušky.
„Vzhledem k naměřeným hodnotám policisté pětapadesátiletému řidiči motorového vozidla zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další řízení motorových vozidel. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Dana Čírtková.

Druhého sobotního hříšníka zastavili policisté z obvodního oddělení v Polné krátce před sedmnáctou hodinou na náměstí v Lukách nad Jihlavou. „Policisté vyzvali řidiči osobního auta k předložení dokladů a dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní – 0,51 promile alkoholu v dechu a potvrdily to i opakované dechové zkoušky – 0,44 a 0,43. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu motorovými vozidly. Padesátiletý řidič je podezřelý ze spáchání přestupku, který policisté zadokumentovali a odevzdají jej k řešení do správního řízení,“ dodala tisková mluvčí.

V neděli 9. února časně ráno došlo před šestou hodinou k dopravní nehodě ve Žďáře nad Sázavou. „Jednadvacetiletý řidič s osobním vozem narazil do stojícího osobního auta BMW. Policisté ho vyzvali k dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – 1,54 promile alkoholu v dechu, opakované dechové zkoušky – 1,55 a 1,57 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve. Policisté u muže provedli také test na případnou přítomnost návykových látek. Výsledek testu byl negativní,“ uzavřela Dana Čírtková s tím, že se při nehodě nikdo nezranil a hmotná škoda na obou vozidlech dosáhla celkové výše 11 000 korun. Řidiči policisté mladíkovi na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali u další jízdu. Na obou vozidlech byly užity zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  • Facebook
  • Twitter