Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtvrtá zimní posila FC Vysočina: křídelník Chok Dau

/
/
/
780 ZobrazeníKádr FC Vysočina Jihlava v pátek 21. února přivítal čtvrtou zimní posilu. Je jí v lednu testovaný jihosúdánský křídelník Chok Dau, který se s klubem dohodl na víceletém kontraktu.

Na pátečním dopoledním tréninku po delší pauze nechyběl ani další exotický cizinec – talentovaný kolumbijský středopolař Esteban Beltrán.

Chok Daniel Chol Dau (nar. 31. 12. 1998) se narodil v Keni, má australský pas a hraje za reprezentaci Jižního Súdánu. Prošel australskými kluby Perth Glory a Inglewood United FC. Podobně, jako jiná čerstvá posila FC Vysočina – senegalský stoper Waly Diouf – má zkušenosti z reprezentace U20. Vysočinu zaujal během lednového testu, v němž nastoupil do třech duelů.

„Hráč se v Jihlavě od začátku cítil výborně. Všichni s klubu i spoluhráči k němu byli vstřícný a se vším mu pomáhali. Věřili jsme, že se na Vysočinu po lednovém testu vrátí dříve, ale vyskytly se administrativní problémy vůči Australské fotbalové asociaci a též s vyřízením víz. Velké díky náleží řediteli Janu Staňkovi a sportovnímu šéfovi klubu Lukáši Vaculíkovi za jejich trpělivost a rychle jednání. FC Vysočina jsme si vybrali záměrně, jelikož klub umí pracovat se zahraničními hráči a od začátku jsme byli přesvědčeni o tom, že pro Choka představuje správnou adresu,“ okomentoval Chokův příchod Radek Daníček z Agentury Sports & Counselling, která transfer zajistila.

Dvacetiletý Esteban Beltrán se do tréninkového procesu FC Vysočina vrací po průtazích s vyřízením víz. K dispozici nebyl od září, takže stihl nastoupit jen do trojice divizních zápasů juniorky a ve Varnsdorfu si odbyl i druholigový debut.

  • Facebook
  • Twitter