Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chovatelé v několika obcích na Havlíčkobrodsku musí dodat soupisy drůbeže

/
/
/
1342 ZobrazeníNařízením Státní veterinární správy z pátku 17. února se katastrální území Březinka u Havlíčkova Brodu, Havlíčkův Brod, Klanečná, Perknov, Poděbaby, Šmolovy u Havlíčkova Brodu a Zbožice staly uzavřeným pásmem. Důvodem je zamezení šíření nebezpečné nákazy, vysoce patogenní aviární influenzy, tzv. ptačí chřipky, potvrzené v minulém týdnu v Okrouhlici.

„Nařízení ukládá povinnost chovatelům drůbeže v těchto územích vyplnit a odevzdat obci soupis o chované drůbeži a zároveň zajistit držení drůbeže v uzavřených prostorách.
Vyplněné sčítací listy je potřeba doručit neprodleně nejpozději do čtvrtka 23. února do 12.00 na Městský úřad Havlíčkův Brod v písemné podobě na odbor životního prostředí, podatelnu nebo Turistické informační centrum, elektronicky na posta@muhb.cz,“ uvedla Marta Gerthnerová, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Havlíčkův Brod.

Úvodní foto: Mapa uzavřeného území, zdroj: www.mapy.cz

Podrobné informace i sčítací list jsou k dispozici na webu www.muhb.cz.

  • Facebook
  • Twitter