Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Český den s českými vlajkami Naděje vyhlásili v Pelhřimově

/
/
/
845 ZobrazeníV Pelhřimově se rozhodli, že letos překonají rekord, jehož dosáhli před dvěma lety k oslavě sta let republiky, kdy bylo vyvěšeno více než 220 tisíc českých (československých) vlajek. Nyní chtějí dosáhnout na číslo ještě vyšší.

„Před dvěma lety bylo v rámci akce Český den s českými vlajkami vyvěšeno 225 191 vlajek České republiky a byl z toho zápis do České knihy rekordů. Červenomodrobílé vlajky visely na veřejných prostranstvích, v zahradách, na budovách, rozhlednách, v oknech domů a na dalších místech po celé České republice. Do celorepublikového rekordu, jenž byl vytvořen v den státního svátku 28. října 2018, se zapojilo 2 445 obcí, měst, škol, institucí a jednotlivců. Loni si tahle akce dál žila svým životem a do pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit přicházely bez jakékoliv výzvy další fotografie s vlajkami v bytech, na rozhlednách, chatách… Letos je ale všechno jinak. Je stav nouze, obav, zákazů, ale také naděje. Pojďme tuto naději společně vyjádřit! Dejme si navzájem vědět, že i přes prázdné ulice, náměstí, sportoviště či školy, jsme tu! Že o sobě víme, ač nemůžeme být pospolu a že v sobě máme naději, že zas bude dobře,“ vyzývá Miroslav Marek, ředitel pelhřimovské Agentury Dobrý den.

Podle jeho slov by zájemci měli vyvěsit ve středu 28. října vlajku naděje. „Do oken, z balkonu, na plot. Nemáte-li vlajku, namalujte si ji na papír, ušijte, vytiskněte v počítači… malou, velkou, jak budete chtít. V minulosti mnozí připojili i nějaký vzkaz…
A budete-li chtít, pošlete do Pelhřimova fotku, a to na emailovou adresu: vlajky@dobryden.cz. Budeme rádi. Možná vznikne pocit sounáležitosti, třeba, což je ale velmi nedůležité, půjde i o úplně nový rekord. Pojďme aspoň takto, osamoceně, když to nejde jinak, vyjádřit svou naději, že budeme po čase zase žít normální život,“ dodává Miroslav Marek.

Původně akce Český den s českými vlajkami úzce související s Měsícem věží a rozhleden nabádala k výstupu s českou vlajkou na rozhledny a věže a k zaslání vrcholových fotografií. „Jste-li rodina či dvojice, máte samozřejmě i tuto možnost! Udělejte si procházku v přírodě, vystoupejte na kopec, vezměte vlajku na své oblíbené místo, vyfoťte se s ní a pošlete fotku na výše uvedený e-mail nebo ji vložte na facebook – hledejte událost Český den s českými vlajkami Naděje,“ uzavírá ředitel pelhřimovské agentury, jejíž výzva probíhá v součinnosti s Českou pohádkovou akademií, která každoročně Měsíc věží a rozhleden vyhlašuje.

  • Facebook
  • Twitter