Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Černá hodinka adventní v Jihlavě

/
/
/
653 ZobrazeníDruhé setkání s městskými mýty, historií, skutečností a fantazií nazvané Černá hodinka adventní se uskuteční v Jihlavě v pátek 6. prosince, účastníci vyrazí v 16.00 od muzea. Dobrovolné vstupné bude možné zaplatit na pokladně muzea.

Účastníky komentované prohlídky města potkají v jeho ulicích záhadné příběhy od časů dávných kronikářů až po novodobé městské mýty.

Co si lidé vyprávěli a vyprávějí? Společná tajemství, záhady a strašidelné historky byly vždy tím, co drželo společenství pohromadě, co působí stále jako komunitní stmelující materiál.

Pražské pověsti o Golemovi nebo Pérákovi zná snad každý. Ale my máme taky ty své, jihlavské. Možná nejsou tak slavné, ale to neznamená, že se dodnes při nich ledaskomu netají dech
nebo alespoň na chvilku zaváhá – co kdyby… Jak se na černé hodinky sluší, bude to navíc vyprávění o tmě a o světle, o tenké hranici, která odděluje svět živých od smrti a vztahu našich předků k silám, které tyto světy udržovaly v rovnováze.
Na jihlavskou dlažbu tentokrát trochu jinak zve letos už naposledy Silvie Čermáková.

  • Facebook
  • Twitter