Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bystřice nad Pernštejnem a Žďár nad Sázavou voněly ve středu pečivem

/
/
/
767 ZobrazeníSedmý ročník charitní kampaně s názvem Koláč pro hospic, který podporuje rozvoj paliativní péče v našem regionu, vynesl Domácí hospicové péči Oblastní charity Žďár nad Sázavou 100 460 Kč.

Touto úžasnou částkou přispěli dárci během celého dne nejen ve Žďáře nad Sázavou, ale nově i v Bystřici nad Pernštejnem. Celkem bylo v ulicích obou měst rozdáno 1 990 děkovných koláčů, z toho 381 kusů v Bystřici nad Pernštejnem a 1609 ve Žďáře nad Sázavou. Žďárské kasičky přinesly nádherných 77 374 Kč. Bystřičtí přispěli 22 442 Kč. Zbylých 644 Kč ukrýval přenosný terminál ve žďárském stánku.

A jak mohli zájemci místní hospicovou péči podpořit? Formou dobrovolného příspěvku v minimální výši 40 korun mohli lidé přispět do charitativní kasičky na podporu péče o těžce nevyléčitelně nemocné a umírající lidi a získat tak chutný koláč. Každoročními dodavateli krásných a voňavých koláčků byly lokální pekárny ENPEKA a.s. Žďár nad Sázavou a Pekařství Řečice. V letošním roce se nově zapojilo i Pekařství Koudelka z Bystřice nad Pernštejnem.

V obou městech bylo možné během dne potkat i dobrovolníky ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické a Biskupského gymnázia ve Žďáře nad Sázavou. V Bystřici nad Pernštejnem vypomohli studenti místního Gymnázia.

Ve Žďáře nad Sázavou bylo možné již od půl šesté ráno potkat pracovníky žďárské Charity před vstupní branou firmy Žďas, a. s., a před firmou Del, a. s., na Strojírenské ulici. Do sbírky se i letos zapojili zaměstnanci skupiny firem PKS a zaměstnanci Městského úřadu Žďár nad Sázavou a Kontaktního pracoviště Úřadu práce. Koláče mohla v průběhu dopoledne získat veřejnost i na Poliklinice. Po osmé hodině se pak otevřel stánek na Horní ulici. Zde byly k dispozici pracovnice Domácí hospicové péče, které poskytovaly zájemcům informace o paliativní službě.

V Bystřici nad Pernštejnem mohli obyvatelé přispět do kasičky na horním náměstí. Koláčky byly k mání i v Turistickém a informačním centru a centru pro rodiče s dětmi Kopretina. Pracovníky místních úřadů navštívili s kasičkou a koláčky klienti a pracovníci denního stacionáře Rosa.

Novinkou letošního ročníku byl i mobilní prodejní vůz, jehož majitel je jedním z dobrovolníků charitního dobrovolnického centra Kambala. Koláčky polepený trabant byl k vidění na žďárských silnicích.

„Jsem velice ráda, že se letošní ročník Koláče pro hospic setkal s tak velikou přízni veřejnosti. Dárcům, partnerům a všem dobrovolníkům jménem Domácí hospicové péče srdečně děkuji. Výsledek kampaně vnímám jako důkaz podpory a potřebnosti paliativní péče v regionu. Díky vám můžeme pomáhat nevyléčitelně nemocným lidem důstojně dožít v domácím prostředí mezi svými nejbližšími. Výtěžek z veřejné sbírky využijeme na nákup zdravotnického materiálu a pomůcek pro naše klienty, které jsou v současné době velmi využívané,“ sdělila Hana Nedomová, koordinátorka Domácí hospicové péče Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Posláním Domácí hospicové péče, kterou sbírková kampaň s názvem Koláč pro hospic podpořila, je pomoci lidem s těžkým nevyléčitelným onemocněním a umírajícím prožít poslední období svého života v domácím prostředí a zároveň poskytnout podporu a pomoc blízkým pečujícím osobám a umožnit jim nezbytný odpočinek.

  • Facebook
  • Twitter