Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Budova sociálních služeb na Žižkově ulici v Jihlavě prošla rekonstrukcí

/
/
/
863 ZobrazeníRekonstrukce budovy Integrovaného centra sociálních služeb na Žižkově ulici v Jihlavě začala na konci října minulého roku. Předmětem projektu bylo vybudování nového zázemí pro poskytování tří sociálních služeb centra, denního stacionáře a odlehčovací a pečovatelské služby.  

Klienti mohou nyní využít tři rekonstruovaná patra, kde jsou moderně vybavené pokoje, jídelna i sociální zařízení. Renovovány byly také prostory pro pracovníky centra.

„Jednalo se o kompletní rekonstrukci objektu na Žižkově ulici v Jihlavě, přičemž stavební práce byly prováděny ve všech podlažích budovy včetně výměny střešní krytiny a vybudování bezbariérového přístupu formou evakuačního výtahu s možností přepravy lůžek,“ přiblížila Alena Řehořová, ředitelka centra.

Díky novým prostorům mohla být také navýšena kapacita denního stacionáře, z původních 18 klientů na 20, kteří mají nové zázemí v prvním nadzemním patře. V druhém podlaží je pět dvoulůžkových pokojů určených pro klienty odlehčovací služby, společná jídelna i místnost pro pečovatelky. Poslední patro slouží jako zázemí pro administrativní pracovníky, zdravotní sestry a terénní pečovatelky.

„Součástí projektu byla také úprava příjezdové komunikace, parkoviště pro potřeby centra nebo vybudování relaxačního prostoru s mobiliářem a nové oplocení,“ sdělila Alena Řehořová.

Investice za necelých 39 milionů korun byla podpořena dvěma dotacemi, a to z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace ve výši 18 milionů korun a Operačního programu Životní prostředí ve výši necelých dvou milionů korun, díky které byla budova zateplena energeticky úsporným pláštěm.

„Přeji, ať se v novém prostoru cítí dobře nejenom klienti sociálního centra, ale také personál,“ sdělil při slavnostním otevření, které proběhlo na konci září, náměstek pro oblast sociálních služeb Vratislav Výborný.

  • Facebook
  • Twitter