Bronz ze světového šampionátu softbalistů míří i na Vysočinu – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Bronz ze světového šampionátu softbalistů míří i na Vysočinu

/
/
/
653 ZobrazeníJuniorská reprezentace České republiky, v jejíž sestavě nastupovali i sotbalisté havlíčkobrodských Hrochů, vy napsala novou kapitolu dějin českého softballu, když na světovém šampionátu v novozélandském Palmerston North získala bronzové medaile.

Je to první medaile z mistrovství světa v dějinách tohoto sportu a mezi majitele historického kovu se zařadilo i sedm zástupců brodských Hrochů. V hráčském kádru působili Jan Voráček, Vojtěch Láska, Dominik Šubrt, Adam Liška a Matěj Rosenkranz, v realizačním týmu pak trenér Dušan Šnelly a skaut Martin Zakouřil.
Česká výprava strávila na Novém Zélandu téměř měsíc. „V Aucklandu jsme absolvovali v prvních dvou týdnech přípravný kemp, jehož součástí byly tréninky a osm přípravných zápasů. Následně se tým přesunul do 600 kilometrů vzdáleného Palmerston North, který byl dějištěm šampionátu. Na mistrovství světa (MS) se kvalifikovalo dvanáct týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, z nichž si postup do semifinálové skupiny (Super round) zajistily první tři týmy, což byl i první cíl české reprezentace,“ uvedl Dušan Šnelly.
Češi vstoupili do MS zápasem s obhájci titulu Austrálií. „V zápase, ve kterém byli hráči po většinu času lepším týmem nakonec smolně prohráli 3:4 a to je, jak se později ukázalo, je stálo finále. Následně si poradili s Jihoafrickou republikou 7:0 a v klíčovém zápase o postup rozdrtili Kanadu 9:2. V tomto zápase se blýskl tříbodovým homerunem Vojta Láska. S další velmocí Argentinou jsme prohráli po dvou prodlouženích 3:4 a tak před posledním zápasem skupiny potřebovali pro postup porazit Singapur, který dokázal nečekaně zvítězit nad Argentinou. Národní tým klíčový zápas zvládl a po výhře 6:3 postoupil mezi šest nejlepších týmů světa, což už byl sám o sobě nejlepší výsledek v historii českého softballu,“ dodal Dušan Šnelly.
Prvním soupeřem v semifinálové skupině byl domácí Nový Zéland, bronzový medailista z posledního MS. „Pokud jsme chtěli hrát o medaile, museli hráči v tomto zápase bezpodmínečně zvítězit. Po možná nejlepším výkonu na MS smetli soupeře 8:2 a vyřadili jej ke zklamání domácích příznivců z bojů o medaile. Ve druhém zápase si jasně poradili s Guatemalou 10:0 a před posledním zápasem se suverénním Japonskem už jsme měli jistotu zápasu o bronzové medaile. Výsledek zápasu na tom už nemohl nic změnit, a tak na MS dostali poprvé příležitost i hráči širšího kádru, když klíčové opory zůstaly jen na lavičce. Japonsko zvítězilo 8:1, čestný bod zaznamenal po homerunu opět Vojta Láska,“ komentoval brodský a reprezentační trenér.
V souboji o historický bronz nastoupil národní tým proti Argentině, se kterou těsně prohrál v základní skupině. „Tentokrát se ale zápas vyvíjel zcela obráceně. Naši hráči byli od začátku zápasu lepším týmem a svou převahu zúročili ve druhé směně, kdy dokázali hned dvakrát prolomit argentinskou obranu. Naopak náš nadhazovač nepouštěl pálkaře soupeře téměř do hry, a tak stav 2:0 se už do konce zápasu nezměnil. Poslední aut zápasu tak mohl odstartovat obrovskou radost celého týmu. Mistrem světa se stalo Japonsko, které ve finále porazilo Austrálii,“ přiblížil finálové boje Dušan Šnelly.

Český tým tak podle Dušana Šnellyho zúročil dvouletou náročnou přípravu. „Od loňského listopadu cestovali hráči za kvalitními soupeři po celém světě. Dokázali zvítězit jak v kvalifikaci o postup na MS v izraelském Tel Avivu, tak na PanAmerických hrách v Guatemale, kde startovali na divokou kartu. I Aucklandu v přípravě před MS Češi zvítězili v sedmi z osmi přípravných zápasů a poprvé tak nastoupili do MS sebevědomě s reálnou šancí bojovat o medaile. Většina hráčů sice ukončila své působení v juniorské kategorii, ale hrát v národním dresu budou mít možnost i nadále. Úspěšný tým nyní přechází do kategorie do 23 let, který bude mít hned příští rok MS v argentinském Santiagu del Esteru,“ uzavřel Dušan Šnelly pro něhož byl zápas s Argentinou po 21 letech posledním u juniorského týmu, nadále už bude působit jen u seniorské reprezentace a reprezentace do 23 let.

  • Facebook
  • Twitter