Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Brod chystá nové logo: Inspiruje se v historii

/
/
/
1386 ZobrazeníKostra Hnáta, pivo Rebel, park Budoucnost či Karel Havlíček Borovský. To jsou možné návrhy nového loga, které město Havlíčkův Brod představí na jaře příštího roku. Starosta Zbyněk Stejskal (ODS), také zdůraznil, že logo by mělo odrážet historii i osobitost města.

Havlíčkův Brod
Místní obyvatelka Ivana Krajíčková se diví, že Havlíčkův Brod bude nové logo mít. „Ani nevím, že nějaké logo Havlíčkův Brod má. Jenom vím, že má znak, a to jsem pracovala v muzeu, ale opravdu nevím,“ podivuje se.
Podle dalšího obyvatele Jiřího Doležala to není důležité. „Když to bude nutné, ať nové logo vytvoří, ale zase si myslím, že tohle je zbytečná věc. Až to bude potřeba, ať to udělají,“ myslí si.
Starosta města o potřebě moderního loga nepochybuje, městu to může pomoci přilákat turisty, nové obyvatelé a zvýšit jeho atraktivitu. To ukazují i současné trendy ve světě cestovního ruchu a marketingu. „Původní erb, byť historicky významný, už neposkytoval dostatečnou identifikaci s moderním Havlíčkovým Brodem,“ vysvětluje Zbyněk Stejskal. Logo se stává vizuálním prvkem, který okamžitě vyvolává spojení s městem.

Výběr profesionálního partnera
Proces vytváření nového loga byl svěřen profesionálnímu týmu. Havlíčkův Brod si po pečlivém průzkumu vybral ke spolupráci společnost Czechdesing Center, která vynikla nejen svými referencemi, ale i schopností přenést jedinečnou identitu města do nového vizuálního konceptu.
Podle společnosti Czechdesing Center Havlíčkův Brod nedisponuje jednotným stylem, kterým se navenek prezentuje, jako jsou oficiální symboly města – zejména městský znak. Proto se spojili nejen zástupci města, ale také kulturního a společenského života, aby si společně ujasnili, které klíčové prvky Brod reprezentují. Tato směsice historických symbolů a moderního pojetí pak poslouží k tvorbě nového loga, které bude prezentovat hodnoty, historii i kulturní dědictví města.

Očekávaný výsledek
Starosta Zbyněk Stejskal sdělil, že finální verzi loga bude možné spatřit nejspíše před koncem roku nebo na jaře. I tak jeho výměna není pouze formální záležitost. Zástupci města se snaží vytvořit celý proces, který bude postupně seznamovat občany s novou identitou města, a tím připravit občany Havlíčkova Brodu pro jeho úspěšné přijetí.

Autor textu: Štěpán Fanta, účastník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2023

Úvodní foto: Jaroslav Loskot

  • Facebook
  • Twitter