Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Army Day v Třebíči s bitvou až do úplného konce

/
/
/
724 ZobrazeníPřelet bojového vrtulníku přímo nad hrací plochou zahájil druhý Army Day na třebíčském baseballovém stadionu. Zaplněné tribuny pak mohly sledovat opravdovou bitvu během extraligového utkání domácích Nuclears se Skokany Olomouc.

Rozuzlení dramatického zápasu přinesla až dohrávka poslední směny, ve které Třebíč otočila nepříznivé skóre a připsala si další výhru v nejvyšší soutěži.
Atraktivní program v sobotu 28. dubna přilákal Na Hvězdu řadu diváků už dopoledne. Na Vysočinu dorazila šestice týmů k dalšímu ze série společných turnajů dětí do devíti let Rookie ball. Hlavní část pak pokračovala soutěží v hodu do dálky pro veřejnost, na kterou odpoledne navázal samotný Army Day pořádaný ve spolupráci s 225. Letkou bojového zabezpečení 22. Základny vrtulníkového letectva Sedlec u Náměště nad Oslavou.
Pozornost poutaly například ukázky zbraní a výstroje, které si zájemci mohli nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Velký ohlas sklidili dravci využívaní při zabezpečování provozu letiště k plašení ptactva. Mezi směnami baseballového utkání pak byla přímo na hřišti k vidění ještě ukázka výcviku služebních psů se zneškodněním ozbrojeného pachatele.

Oběhovým homerunem završil Dominik Doležal excelentní výkon třebíčských pálkařů v páté směně, foto: Robert Vávra

„Prostřednictvím Army Day baseballisté vzdávají hold vojákům. V zámoří jde o zavedenou akci, u nás jsme začali s touto tradicí loni,“ dodává hlavní pořadatel z Nuclears Robert Vávra. „Snažíme se, aby si diváci zvykli chodit Na Hvězdu nejen na kvalitní utkání, ale i zajímavý doprovodný program. Rádi bychom, aby se baseball stal synonymem zábavy a příjemně stráveného času pro celou rodinu. Jak je to běžné ve světě,“ uvedl Robert Vávra.
A diváci se opravdu měli na co dívat. Do extraligového zápasu lépe vstoupili hosté a ujali se vedení. Domácí dokázali otočit pěti doběhy v páté směně, kdy excelentní výkon třebíčských pálkařů završil oběhovým homerunem Dominik Doležal. Skokani z Olomouce se ale nevzdali a nenápadně stahovali náskok Třebíče, až se v deváté směně znovu ujali vedení. V dohrávce zápasu nejdříve hráči Nuclears obsadili první dvě mety a o definitivní obrat se postaral dalekým odpalem do pravého zadního pole Američan Daniel Cameron, který tak stáhl oba běžce před sebou a tím i vítězný bod. Třebíč porazila Olomouc v dramatické koncovce 9:8.

„Divákům se to muselo líbit. Byl to atraktivní, dramatický a vyrovnaný zápas až do konce.“ Hodnotil po utkání vzájemné měření sil catcher Olomouce Jakub Voják. Komplimenty na soupeře nešetřil ani manager domácích Jan Gregor: „Olomouc dnes předvedla výborný výkon. Nejlepší ze všech tří vzájemných zápasů.“ Na adresu svých svěřenců pak dodal: „Musím pochválit svůj tým, který se zvedl v zápase. Rád bych zároveň pozval diváky na příští utkání Na Hvězdě, kdy zde znovu přivítáme úřadující mistry. Doufám, že proti Drakům odvedeme výborný výkon jako v posledním utkání, kdy jsme se s nimi tahali o vítězství do poslední směny.“
Na utkání Třebíč Nuclears proti

se můžete těšit už v sobotu 5. května, zápas Na Hvězdě v Třebíči začíná v 16.00.

  • Facebook
  • Twitter