Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Advent na žďárském zámku

/
/
/
785 ZobrazeníAdventní troubení koled ze zámeckých oken, vánoční trhy, kempy pro děti a mnoho dalšího. To vše můžete během prosince zažít na zámku ve Žďáru nad Sázavou od konce listopadu.

Na chvíli se zastavit a vystoupit z celoročního spěchu. To jsou dvě přání, která máme zvláště během vánočních svátků snad všichni. Vyrazit za odpočinkem, sváteční atmosférou a mnoha zážitky tak můžete například na zámek ve Žďáru nad Sázavou.
Barokní zámek uprostřed Žďárských vrchů se v době adventu oblékne do vánoční výzdoby. Můžete se jí inspirovat každé úterý, čtvrtek a sobotu od 30. listopadu do 21. prosince během prohlídek bývalého cisterciáckého kláštera a dnešního zámku s názvem Po stopách Santiniho.
Největší akcí, která každoročně přitáhne tisíce návštěvníků, je dvoudenní Vánoční trh. V sobotu 7. a neděli 8. prosince bude největším lákadlem nejen atmosféra běžně nepřístupných prostor s více než stovkou prodejců originálních a ručně vyráběných dárků, ale také živá hudba, troubení koled z oken zámku, vánoční koncerty, ukázky výroby místních spolků a škol, vánoční dílny, ochutnávky cukroví, charitativní projekty nebo oblíbené rozsvícení vánočního stromu.
Během dvou adventních sobot (30. listopadu a 14. prosince) pak připravily zámecké lektorky tradiční zámecké kempy. Jde o zážitkový program pro děti, které stráví v areálu zámku celý den plný čertovských a vánočních aktivit a rodiče si mohou zatím v klidu „promluvit s Ježíškem“ nebo zajistit vánoční úklid.
„Pokud nám bude přát počasí a napadne sníh, doporučujeme návštěvníkům vyrazit na zámek i s běžkami. Lyžařské stopy pravidelně upravujeme v prostoru zámeckého sadu s nádhernou kulisou našeho zámku,“ popisuje zámecké zimní radovánky Martina Sedláková, marketingová manažerka zámku. Vánoční program a možnost lyžování není ale všechno, co zámek nabízí. „Pokud chtějí mít návštěvníci opravdu kompletní zážitek, rozhodně nesmí vynechat návštěvu multimediálního Muzea nové generace, výstavu Umění baroka ze sbírek Národní galerie, zážitkovou výstavu Včela – Cesta do včelího města pro rodiny s dětmi nebo vycházku k poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památce UNESCO ležící přímo nad našim zámkem,“ dodává Martina Sedláková.
Zámek ve Žďáru nad Sázavou můžete navštívit každý den kromě pondělí od 9.00 do 17.00. Otevřeno bude také mezi svátky, a to od 27. do 31. prosince od 10.00 do 16.00.

Více o zámku a jeho programu naleznete na www.zamekzdar.cz.

  • Facebook
  • Twitter