Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Včelí obrazy Jana Karpíška v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě

/
/
/
709 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve čtvrtek 13. září v 17.00 v Galerii Alternativa v Komenského ulici v Jihlavě vernisáž výstavy Jan Karpíšek – Včelí obrazy. Na výstavě se představí převážně včelí artefakty. 

„Malíř Jan Karpíšek (1981) tvoří obrazy a asambláže společně s přírodními procesy. Za kopcem na sever od Brna zurčí na zahradě pod zalesněným svahem potůček a vytrvale zanáší kalem tkaninu, plandající přes stavidlo. V jezírku postaveném z malířského plátna, zasypaného hlinkami, maluje v průběhu času déšť, řasy a klíčící semenáčky rostlin. A také slunce, které jezírko zase opakovaně vysouší. V úlech pracují s vloženými dopisy, portréty a barevnými papíry včely. Vykousávají kresbu i s papírem a v podobě rozmělněné vaty ji vynášejí ven. Jindy přistavují k podložce své voskové dílo. Na výstavě v Jihlavě se představí převážně včelí artefakty. Za téma výstavy je možno považovat meditaci, zkoumání řízených i náhodných jevů a lidské mysli, která jim někdy dává různé významy,“ popsala Lenka Dolanová z Oblastní galerie Vysočiny.

Výstava je přístupná do neděle 14. října.

  • Facebook
  • Twitter