Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Třebíči odstartují podzimní cyklus Kruhu přátel hudby koncertem Jahodového dua

/
/
/
173 ZobrazeníZahajovací koncert podzimního cyklu Kruhu přátel hudby se koná v úterý 19. září v 18.00 ve Foyer divadla Pasáž v Třebíči. Jahodové duo předvede milovníkům hudby nabídku známých melodií v originálních úpravách z klasiky a filmů – Tenkrát na západě, Star Wars, Forrest Gump, Pán Prstenů, Poklad na stříbrném jezeře.

„Kombinace houslí a violoncella nejen atraktivně vypadá, ale má posluchačsky příjemný a vyvážený zvuk. Jahodovém duu jsme měli tu čest vystoupit mimo jiné na Setkání předsedů ústavních soudů zemí EU či na světové konferenci IUFRO (International Union of Forest Research Organizations) či na sympoziu DAAD (Der Deutsche AkademischeAustauschdienst) v hotelu Mövenpick v Praze,“ představuje hudební těleso Jiří Jahoda.

Pavla Jahodová, violoncello, je absolventkou Konzervatoře  a JAMU v Brně, bývalou stipendistkou Rotary Clubu a německé akademické stipendijní služby DAAD. Podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem v Brně. Natočila snímky pro Český rozhlas, německý rozhlas Mitteldeutsche Rundfunk a Radio Deutsche Welle, českou a německou televizi. Je zakladatelkou smyčcového kvarteta Beladona Quartet a koncertuje jako sólistka. Spolupracovala s uznávanými osobnostmi světové kultury (Andrea Bocelli, Veronique Sanson, Václav Hudeček, Ivan Ženatý, Gabriela Demeterová, Dagmar Pecková, Eva Urbanová aj.)

Jiří Jahoda je zakladatelem a primáriem renomovaného souboru Moravské klavírní trio. Vystudoval brněnskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. V letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla v Brně. Jako sólista, komorní i orchestrální hráč vystupuje nejen v České republice, ale podnikl rovněž četná koncertní turné do mnoha evropských zemí a zámoří (Německo, Španělsko, Francie, Itálie, Rakousko, Švýcarsko, Malta, USA, Argentina, Uruguay, Japonsko, Jižní Korea).

  • Facebook
  • Twitter