Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodská nemocnice získala nové monitory dechu

/
/
/
940 ZobrazeníZástupci Nadace Křižovatka předali ve čtvrtek 21. června dopoledne 29 monitorů dechu v celkové hodnotě 58 000 Kč na dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice, kde monitory z rukou dárců převzala primářka oddělení Magdalena Chvílová Weberová.

Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti Amylon, TBA plastové obaly, Feroplast, Tiskárny Havlíčkův Brod, Catus, Osiva a Mlýn Havlíčkův Brod.
„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé ČR,“ popsala činnost nadace ředitelka Štěpánka Pokorníková.

Tyto chůvičky dechu půjčuje havlíčkobrodská nemocnice také maminkám domů na prvních šest měsíců života dítěte, aby si mohly v klidu odpočinout, když jejich ratolest spinká. Dětské oddělení disponuje celkem sedmi desítkami těchto přístrojů a monitor využíváme na všech postýlkách pro novorozence. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě. Životnost přístroje je však velice krátká, a tak jsme vděčni za přístrojovou obnovu.

  • Facebook
  • Twitter