Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pocta malířům Poldiho Habermanna v Jihlavě

/
/
/
422 ZobrazeníKavárna Muzeum v Muzeu Vysočiny Jihlava hostí v současnosti výstavu obrazů uměleckého kováře Poldi Habermanna nazvanou Pocta malířům. Milovníci výtvarného umění si ji mohou prohlédnout do 28. května letošního roku.

Poldi Habermann se narodil 9. září 1955 v Jihlavě. „S trochou nadsázky lze říci, že od dětství žil v zajetí ohně, protože jeho kovářským vzorem byl jeho otec a především strýc. V letech 1971–1974 se vyučil na Ústředí uměleckoprůmyslových řemesel v Praze jako výtvarník, kovář a restaurátor kovů. Po vyučení si rozšířil obzory v restaurátorské dílně Pavla Kozányho, jako restaurátor historického nábytku, zlacení a malby na dřevo. Výborné školy umělecké kovařiny se mu následně dostalo na stáži u sochaře, architekta a kováře Achima Kuhna v Berlíně. V roce 1988 složil mistrovské zkoušky a v roce 1990 absolvoval restaurátorský kurz v Benátkách Centro-Europeo, Unesco. Od roku 1975 se účastnil řady výstav doma i v zahraničí. Ve volném čase rád maluje. Je členem Asociace jihočeských výtvarníků, čestným členem Společnosti Jana Zrzavého Krucemburk a od roku 2002 byl členem Spolku výtvarných umělců Vysočiny. Je zapsán v národním registru Unie výtvarných umělců České republiky,“ popisuje Pavel Bezděčka z jihlavského muzea.
V kontrastu s dramatickým vyzněním sochařské tvorby jsou podle slov Pavla Bezděčky Poldiho malby plné barev s živým rukopisem, realistickými prvky a zachycenými motivy vlastních soch, usměvavých tváří autorových blízkých či jeho oblíbených míst.
Výstava bude v Kavárně Muzeum přístupná do 28. května 2023.

  • Facebook
  • Twitter