Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Roadshow Dny bez bariér ukázala handicapovaným v Jihlavě krásy sportu

/
/
/
442 ZobrazeníV závěru minulého týdne se na Masarykově náměstí v Jihlavě uskutečnila Roadshow Dny bez bariér, organizátoři handicapovaným i jejich rodinám možnosti a krásy sportu a do tematiky sportu pro handicapované zasvětili také veřejnost.

V rámci akce se návštěvníci viděli ukázky sportů přímo v centru města – prezentovaly se na nich místní kluby a organizace, které zábavnou formou představily různé sportovní a pohybové aktivity. Do nich se mohla zapojit i široká veřejnost a vyzkoušet si tak například basketbal na vozíku nebo shlédnout taneční vystoupení vozíčkářů. Večer byl pro diváky připraven také benefiční koncert.

Roadshow pořádá Emilova sportovní, z. s., a Österreichischer Behindertensportverband. V průběhu září se už představila v Brně a po Vysočině zamíří také do jižních Čech. „Jde vždy o třídenní akci zahrnující tematické konference a besedy, jejímž vrcholem je vždy akce pro veřejnost,“ informuje vedoucí projektu Pavel Zbožínek.

Roadshow je součástí přeshraničního projektu, který má přispět k vyššímu zapojení osob se zdravotním postižením do společnosti prostřednictvím sportu a pohybových aktivit. Kromě třídenních zářijových akcí je součástí projektu vybudování sítě půjčoven v příhraničních regionech, spuštění databáze sportovních klubů, sportovišť a vůbec sportovních možností a její propojení s uvedenými regiony a v neposlední řadě organizace Zimních her pro handicapované děti. Ty se zatím kvůli pandemii nepodařilo zrealizovat.

Celý projekt spolufinancuje program Interreg V-A Rakousko – Česká republika.

  • Facebook
  • Twitter