Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Jihlavsku se začaly opravovat mosty na dálnici D1

/
/
/
527 ZobrazeníŘeditelství silnic a dálnic ČR zahájilo opravu dvou přesýpaných dálničních mostů na dálnici D1 u Měšína na Jihlavsku, přes mosty jsou převáděny pod dálnicí vodoteče.

Most ev. č. D1-151 v provozním staničení dálnice na kilometru 116,359 i most ev. č. D1-152 na kilometru 117,028 jsou tvořeny kruhovým profilem z vlnitého plechu, tzv. turbosiderem. Jejich koroze, zejména v úrovní hladiny, je také důvodem opravy. Ta bude v obou případech provedena vložením nové trouby z vlnitého plechu tloušťky 3 mm a vyplněním, zainjektováním, prostoru mezi starou a novou troubou v celé jejich délce. Nové zpevnění koryta kamenem do betonu před i za mostem se na délce 15 metrů plynule naváže na stávající úpravu potoka a obdobným způsobem budou upraveny i dálniční příkopy před a za mostem.

Opravu za provozu na dálnici D1 provede společnost Super-Krete Czech, s. r. o., za 17,5 milionu korun bez DPH. Ve středu 3. srpna v noci dokončili stavaři výstavbu dopravně inženýrského opatření v jízdním pásu ve směru na Brno a následně zahájí opravu samotnou. Po celou dobu stavby bude provoz na dálnici na pravém i levém jízdním pásu zachován ve dvou jízdních pruzích. V průběhu prací bude omezena pouze krajnice, což by nemělo trvat déle než 120 dnů. K omezení rychlosti na 80 km/hod bude docházet pouze operativně v návaznosti na aktuálně realizované práce.

  • Facebook
  • Twitter