Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Roky v baroku ve Žďáře

/
/
/
533 ZobrazeníRegionální muzeum města Žďár nad Sázavou připravilo na léto výstavu nazvanou Roky v baroku s podtitulem Životní pouť barokního člověka. Zájemci si ji mohou prohlédnout až do 6. listopadu.

Výpravná výstava k 300. výročí posvěcení Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře s podtitulem Životní pouť barokního člověka doslova a všemi smysly provede návštěvníka životními etapami lidského bytí od narození po smrt v době barokní. Jaké svátky a církevní i lidové obřady provázely člověka každý rok? Jak se lišil osud muže a ženy, bohatého a chudého, sirotka, vdovy, vojáka či kněze? Jak vypadalo dětství, mládí, svatba, šestinedělí, pracovní život, stáří a proč každý barokní člověk toužil po dobré smrti? Co se jedlo a pilo, jak se uplatňovala spravedlnost, nebo jakou roli v životě hrála víra, pověrčivost a lidová magie? Součástí výstavy budou interaktivní prvky, kde si malí i velcí vyzkouší psaní husím brkem, osobně se seznámí s dobovou módou, nebo si zatočí kolem osudu, které stejně nevyzpytatelně jako kdysi určí návštěvníkův osud.
Vstupné bude činit 50 a 30 Kč.

Text a foto: Kamila Dvořáková

  • Facebook
  • Twitter