Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policie na Vysočině kontroluje mimořádná opatření

/
/
/
823 ZobrazeníPolicisté na Vysočině kontrolovali na různých místech regionu dodržování mimořádných i krizových opatření a omezení volného pohybu osob mezi okresy i v rámci okresu, zaznamenali celkem 18 085 kontrol, do kterých se zapojilo ve společných hlídkách 781 policistů a 512 vojáků a celníků.

„Policisté zjistili 981 porušení mimořádných opatření. Jednalo se o nenošení roušek nebo respirátorů v místech, kde je to opatřeními nařízeno, zejména v zastavěných oblastech obcí a měst a v místech s větší koncentrací osob. Většinu zjištěných pochybní jsme vyřešili domluvou, lidem povinnost vysvětlili a lidé si roušku nasadili. V některých případech k řešení domluva nepostačovala, a proto policisté uložili 32 pokut v příkazním řízení. Dva případy porušení mimořádných opatření jsme oznámili k řešení správnímu orgánu, kterým je v tomto případě Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté společně s vojáky zjistili podle Dana Čírtkové 133 porušení, ve většině případů se jednalo o porušení nočního vycházení po jednadvacáté hodině. Většinu přestupků vyřešili na místě domluvou a ve třinácti případech uložili přestupci pokutu na místě v příkazním řízení.

„Při kontrole oprávněnosti pohybu osob mezi okresy odepřeli policisté vstup mezi okresy celkem 230 vozidlům. Lze říci, že se na Vysočině lidé chovají ve většině případů ukázněně, platná opatření respektují a nesnaží se je nijak obcházet. Policisté mají stále k dispozici některé potřebné formuláře, které lidé v případě oprávněnosti jejich pohybu mezi okresy potřebují při kontrole. Za přístup a ukázněnost většiny lidí, kteří platná opatření dodržují, náleží všem naše poděkování. Kontroly budou se stejnou intenzitou pokračovat po celou dobu jejich platnosti,“ dodala tisková mluvčí.

Úvodní ilustrační foto: Kontroly pohybu, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter