Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O Dyji a Znojemsku v Telči

/
/
/
781 ZobrazeníV knihovně Univerzitního centra Masarykovy univerzity Brno v Telči se v pondělí 21. září od 17.00 uskuteční přednáška Zdeny Vaníčkové Od pramene Dyje do Znojma.

Dyje je důležitá středoevropská řeka, která vzniká soutokem Rakouské Dyje (Thaya) a Moravské Dyje ve městě Raabs an der Thaya. Její tok často tvoří hranice mezi Českem a Rakouskem hlavně mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Tato oblast byla v roce 1991 vyhlášena Národním parkem Podyjí. Moravská Dyje pramení na Vysočině nedaleko Panských Rozsíček asi 10 km od Třeště. Pěším putováním od pramene Moravské Dyje podél této krásné řeky až do Znojma je možno vidět nejenom mnoho přírodních zajímavostí, ale i další pozoruhodnosti z historie i současnosti. O svých toulkách těmito končinami se podělí Zdena Vaníčková v pondělí 21. září v 17.00 v prostorách knihovny Univerzitního centra v Telči. Přednášku pořádá Muzejní spolek v Telči.

  • Facebook
  • Twitter