Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva nálezy válečné munice na Havlíčkobrodsku

/
/
/
1078 ZobrazeníV pondělí 22. dubna v podvečer vyjížděli pyrotechnik
na Havlíčkobrodsku ke dvěma případům nalezených předmětů připomínajících munici.

„První oznámení dostali policisté kolem půl páté večer. Předmět nalezl muž na louce za domem jednoho z domů v Mírovce. Operační důstojník muže poučil, aby s předmětem nemanipuloval a vyčkal příjezdu policejní hlídky. Policisté místo zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika z českobudějovické expozitury. Ten předmět identifikoval jako německý protipancéřový dělostřelecký granát, označení 7,5 cm PanzerGranate, 39Kwk, FES, pocházející z období II. světové války,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková .
O pár hodin později jel stejný pyrotechnik k oznámení o dalším nálezu, které policisté přijali krátce před osmou hodinou večer. „Předměty nalezl muž v lese nedaleko nezpevněné lesní cesty v katastrálním území Sobiňova. Munice ležela pod vodou za propustkem. Jednalo se o torzo německého tříštivo trhavého granátu z II. světové války, označení 7,5 cm SprenGranate, 39 KwK. Dále se jednalo o dva předměty připomínající munici,“ dodala Stanislava Miláčková.
Policejní pyrotechnik v obou případech munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci.

Nález munice v Sobíňově, archiv Policie ČR
Nález munice v Sobíňově, archiv Policie ČR


  • Facebook
  • Twitter