Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O experimentální kosmologii v Jihlavě

/
/
/
936 ZobrazeníPoslední letošní přednášku pořádá Muzeum Vysočina Jihlava ve čtvrtek 27. prosince v 17.00. V rámci cyklu astronomických přednášek představí Petr Dvořák ze Středoevropského technologického institutu CEITEC, Experimentální kosmologii aneb šokující pravdu o Vesmíru.

Kosmologie byla dříve výhradně teoretickou disciplínou popisující náš Vesmír. S rozvojem moderních měřících metod jsme však odhalili velké množství až šokujících informací o našem Vesmíru, ve kterém žijeme a který se snažíme přirozeně pochopit. Přednáška shrnuje nejnovější experimentální výsledky a důkazy o tom, jaký ve skutečnosti náš Vesmír je. Přednáška je pojatá z astrofyzikálního pohledu, výsledky i teorie jsou však podány populární formou, která je zaměřena zejména na laickou veřejnost.

Přednáška,, která se v Malovaném sále jihlavského muzea, se koná ve spolupráci s Jihlavskou astronomickou společností a Pobočkou Vysočina České astronomické společnosti.

  • Facebook
  • Twitter