Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zkušený Mertl už řádí u havlíčkobrodských Hrochů

/
/
/
606 ZobrazeníPrvními víkendovými zápasy odstartovala nadstavbová část domácí softbalové extraligy pro šest elitních týmů. Nejlepší vstup si připsali Hroši Havlíčkův Brod, kteří brali čtyři vítězství.

V sobotu si nejdříve poradili s Chomutovem, v neděli pak s loňskými finalisty z Locos Břeclav. Díky tomu se havlíčkobrodští softbalisté dostali na dělené první místo, společně se Žraloky Ledenice mají 38 bodů a 16 výher. „Spokojeni jsme velice. Zatím plníme plán, který jsme si dali. Příští kolo pravděpodobně rozhodne o složení semifinále play-off,“ prohlásil David Mertl, který k Hrochům přišel na hostování z pražského týmu Spectrum.

Dlouholetý reprezentant byl vidět v sobotních duelech proti Chomutovu, který vstupoval do nadstavby jako lídr. Díky odpalu Davida Mertla šli Hroši Havlíčkův Brod od začátku do vedení, podobný výkon zkušený pálkař předvedl také v následující odvetě. Hroši v Chomutovu vyhráli 2:1 a 5:1. Metrlovi se dařilo také proti Locos Břeclav, kde přispěl k vítězství 10:0 a 9:4. Celkově si za víkend ve 12 startech na pálce připsal pět úspěšných odpalů a zařídil pět bodů.
Reprezentační catcher přešel do Havlíčkova Brodu společně s Tomášem Kleinem ze Spectra, které nyní hraje ve skupině o udržení v extralize. „Máme pomoci klukům hlavně na pálce. Přišla nabídka a po konzultaci s trenéry jsme na to přistoupili. Rozhodli jsme se dát větší prostor našim mladším softbalistům, aby se naučili hrát sami za sebe. Já budu mít s Tomášem zároveň možnost hrát vyrovnanější zápasy,“ vysvětlil Mertl, který se u Hrochů sešel s nadhazovačem Michalem Holobrádkem. Právě jemu dělal catchera na loňském mistrovství světa v České republice.
„Michal je skvělý skromný kluk, dává softballu všechno a na jeho výkonech je to vidět. Catchera mu tady nedělám, protože má v Brodě svého a spolupráce jim funguje. Není důvod to měnit,“ upřesnil David Mertl, který má s Hrochy nejvyšší ambice. „Chceme postoupit do play-off a tam se umístit co nejvýše.“

David Mertl, foto: ČSA


Nadstavba pokračuje za čtrnáct dní a Hroši v sobotu 22. srpna cestují opět na sever Čech, tentokrát do Mostu. V neděli 23. srpna pak od 13.00 hostí v Hippos aréně pražské Tempo. Do semifinálového play-off postoupí čtyři nejlepší celky.

  • Facebook
  • Twitter