Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Závěr prázdnin ve Velkém Meziříčí přiblíží císařské manévry 1909 i Františka Harracha

/
/
/
997 ZobrazeníRakousko-uherský císař František Josef I. a německý císař Vilém II. se po 114 letech opět setkají na zámku ve Velkém Meziříčí. První zářijový víkend se uskuteční tradiční historické slavnosti, které se v letošním roce ponesou v duchu císařských manévrů.

Téma císařských manévrů nebylo zvoleno náhodně, i když se letos nejedná o kulaté výročí. Letošní rok byl totiž Národním památkovým ústavem vyhlášen Rokem Harrachů a velkomeziříčské muzeum se historickými slavnostmi do tohoto celostátního projektu zapojí. Hostitelem vojenských manévrů v září roku 1909 byl totiž majitel velkomeziříčského zámku hrabě František Harrach.

Pro návštěvníky je připraven program jak na hlavním nádvoří, tak i v zámeckém parku. Program na pódiu nabídne divadelní představení, dobové módní přehlídky či hudební vystoupení v podání C. a k. komorního orchestru z Bratislavy.

Návrat o více než století zažije Velké Meziříčí první zářijový víkend


V zámeckém parku si příchozí budou moci prohlédnout vojenské ležení a armádní výzbroj, navštívit polní poštu, zastřílet si ve flobertkové střelnici či ochutnat pokrmy z vojenské kuchyně.

Program slavností

Po celý víkend bude možné také navštívit zámecké a muzejní expozice, kterými budou provádět kostýmovaní průvodci. Ve výstavním sále v přízemí hlavní budovy bude přístupná výstava věnovaná hraběti Františku Harrachovi. Ta představí tuto významnou osobnost první poloviny 20. století nejen jako majitele velkostatku a hospodáře, ale také jako cestovatele a podporovatele řady charitativních spolků.

  • Facebook
  • Twitter