Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zámek Moravec na Žďársku se vůbec poprvé otevře návštěvníkům

/
/
/
1123 ZobrazeníPoprvé v novodobé historii budete moci nahlédnout do interiérů zámku Moravec na Žďársku. Otevře se na jediný víkend 2. až 4. srpna. Program akce Otevřený Moravec zahájí už v pátek 2. srpna večer letní kino se Špunty na vodě.

V sobotu 3. srpna celý den a v neděli dopoledne budete moci prozkoumat několik historických sálů a také knihovnu rodiny hrabat Gudenus. Novinkou pro návštěvníky a sběratele bude i pamětní razítko zámku. Na páteční večer připravil Spolek holek Moravec na historickém nádvoří i letní kino s filmem Špunti na vodě, v sobotu ve 21.00 pak uvidíte oblíbený český film Ženy v běhu. Celý víkend završí v neděli v 15.00 koncert Bobrůvanky.

„Jelikož se objevovaly dotazy veřejnosti, jak zámek vypadá zevnitř, rozhodli jsme se aspoň v rozsahu, který provoz depozitářů na zámku dovoluje, na jeden víkend v roce umožnit zájemcům do útrob zámku nahlédnout,“ uvedl generální ředitel Moravského zemského muzea Jiří Mitáček. Památka totiž slouží jako depozitář Moravského zemského muzea.

  • Facebook
  • Twitter